Реставрована скульптура Скорботного Христа повертається до Львова

Українсько-польська виставка “Те, чого не видно” обіцяє принести особливий арт-досвід для мешканців і гостей Львова, завдяки поверненню відреставрованої скульптури Скорботного Христа. Ця цінна релігійна скульптура, яка раніше прикрашала каплицю Боїмів, повернулася з Польщі після завершення реставраційних робіт. Про це повідомляє ЛМР.

Роботи з реставрації фігури Ісуса Христа були виконані в Польщі через труднощі з транспортуванням спеціального лазерного обладнання до України через військові події. Під час реставрації варшавські майстри провели детальні дослідження, відновили втрачені елементи, такі як німб і терновий вінець. Проєкт отримав фінансову підтримку польської фундації “Полоніка”.

Лілія Онищенко, радниця міського голови Львова з питань збереження культурної спадщини, повідомила, що після завершення експозиції в Львові, скульптуру повернуть на верхівку каплиці Боїмів, яка також проходить реставрацію.

Ця скульптура, створена в період від 1597 до 1605 років, має велику архітектурну та мистецьку цінність. Унікальний твір був знятий з купола каплиці через активний процес руйнування у 2021 році та вперше в історії піддавався реставрації. Нагадаємо, що на підніжжі скульптури викарбувані слова: “Перехожий, зупинись і подумай, чи твоє страждання є більшим ніж моє”.

Виставка “Те, чого не видно” планується до відкриття з середини січня наступного року. Скульптура Скорботного Христа буде однією з центральних експонатів, які вражатимуть глядачів своєю красою і історією.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: