Репарації від Німеччини: Польща звернулася за підтримкою до ООН

Варшава офіційно звертається до керівництва ООН щодо підтримки польської ініціативи виплат Німеччиною воєнних репарацій Польщі за завдані кривди під час Другої світової війни.

Про це заявив під час пресконференції у Варшаві заступник глави МЗС Польщі Аркадіуш Мулярчик, передає Укрінфром.

“Я звертаюся до лідерів ООН про співпрацю і підтримку наших зусиль щодо отримання воєнних відшкодувань, завданих Польщі Німеччиною”, – заявив Мулярчик.

Він зазначив, що з боку Берліна не спостерігається бажання співпраці з цього питання. Відтак, Польща ініціює це питання на міжнародному рівні.

Мулярчик повідомив, що він звернеться до Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, Голови Генсамблеї ООН Чаби Кьорьоші, Голови Ради ООН з прав людини Вацлава Балека та Верховного комісара ООН з прав людини Фолькера Тюрка з проханням налагодити співпрацю та підтримати дії Польщі щодо виплати Німеччиною воєнних репарацій Польщі.

Крім того, Польща має намір провести інформаційну кампанію серед країн ООН, аби познайомити їх про підстави звернення Варшави щодо відшкодувань з боку Берліна.

Заступник глави польської дипломатії нагадав, що Польща вже надіслала схожі листи до 50-ти лідерів країн НАТО, ЄС та Ради Єворопи.

Польський дипломат підкреслив, що Варшава ніколи не відмовлялася від німецьких репарацій і ніколи їх не отримувала.

Мулярчик повідомив, що Польща три місяці тому направила до Німеччини дипломатичну ноту у справі відшкодувань, але не отримали жодної офіційної відповіді. Відтак, він закликав німецьку владу здійснити системні кроки щодо врегулювання цієї проблеми.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: