Home » Новини Львова » Приватний переліт для Олега Синютки.

Приватний переліт для Олега Синютки.

11-го жовтня голова Львівської обласної держадміністрації Олег Синютка вилетів приватним чартером з львівського аеропорту до Брно (Чехія). Скільки коштує такий переліт? І хто його оплатив?

В ефірі телеканалу “Вголос” 13-го жовтня Олег Синютка розповів, що поїздка до Брно була терміновою і дуже важливою. Переліт вартістю 29 800 грн., як пояснив голова Львівської ОДА, він оплатив з родинних коштів, при цьому підтвердивши слова журналіста телеканалу “Вголос”, про те, що його офіційна зарплата становить близько 14 000 грн. 

Важливість термінового відвідування Брно Олег Синютка обгрунтував тим, що вранці 11-го жовтня  було призначено зустріч та підписання протоколу з гетьманом Південної Моравії стосовно співпраці з Львівською областю, а сесія облради 10-го жовтня затягнулася, на ній звучали різні провокативні заяви:

“В Університеті Томаша Масарика є підрозділ, де люди займаються україністикою. Ми мали можливість із віце-ректором та заступником директора відстоювати те, щоб українська філологія залишилася, як окремий предмет. Тому що сербську, хорватську, дуже багато мов скоротили. Цього року на курсі залишилось 6 чоловік. Якщо на російській філології – 160, то на українській – 6. Ми переконували, що ми зі сторони Львівщини будемо підтримувати і берегти вивчення української мови в Чехії”.

Також Олег Синютка додав, що був присутній на Міжнародно-промисловій виставці у Брно:

“Нам було дуже важливо продемонструвати потенціал Львівщини… Одна із чеських компаній заявила, що перенесе розміщення свого виробництва на Львівщину. А це нові робочі місця”.

Голова Львівської ОДА наголосив, що поїздка була важливою, враховуючи позицію чеського президента стосовно Криму та України загалом.

Водночас, портал “Наші гроші” повідомляє, що оренда літака, яким скористались львівські чиновники, коштує значно більше, ніж заплатив Олег Синютка зі свого сімейного бюджету. Знижку на понад 90% голові області зробила приватна компанія, яка отримує в області мільярдні підряди на ремонт доріг. За міжнародними стандартами, така велика знижка держслужбовцю на будь-які послуги трактується як корупція. За допомогою власних джерел виданню “Наші Гроші”  вдалося з’ясувати, що команда ЛОДА здійснила подорож без зайвих пасажирів. І не якимось легкомоторним Cessna, а реактивним літаком бізнес-класу Falcon 2000. Цей літак належить турецькій компанії Onur Group

“У занадто дешевій оренді літака голова ЛОДА Олег Синютка не вбачає проблем. «Ну, я ж не використовував для цього державні кошти. Я не їздив на відпочинок. Я витягнув з кишені і заплатив свої власні гроші. Що тут поганого?», – каже Олег Синютка. А на запитання, чи не захоче потім Onur якісь переваги, каже, що він «занадто мудрий і досвідчений чоловік, щоби на себе брати якісь зобов’язання», – пише видання “Наші Гроші”.

Фото: Вголос

 

Цей допис уже прочитано 518 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: