Home » Новини Львова » Провідник потяга сполучення Чернівці – Одеса відмовився спілкуватись українською мовою.

Провідник потяга сполучення Чернівці – Одеса відмовився спілкуватись українською мовою.

Личаківський районний суд Львова визнав неправомірною відмову провідника потяга сполученням Чернівці – Одеса спілкуватись із пасажирами українською мовою.

Суд також зобов’язав «Укрзалізницю» надавати послуги державною мовою. повідомляє Zaxid.net.

Фото: Укрінформ

Із позовом до суду звернувся львів’янин Ярослав Попович, з яким у жовтні 2017 року провідник потягу Чернівці – Одеса відмовився спілкуватись українською мовою. Провідник ігнорував звернення пасажира та продовжував говорити російською. Ярослав Попович залишив відгук у Книзі скарг та пропозицій, яка була у начальника поїзда, на що отримав відповідь від провідника, що він не визнає за собою обов’язку говорити українською. Відтак чоловік звернувся до суду.

Про рішення, яке суд прийняв цього тижня, розповів відомий борець за українську мову Святослав Літинський, що допомагав Ярославу Поповичу складати позов. До позовної заяви Ярослав Попович долучив копію квитка на поїзд, фото запису у Книзі скарг та пропозицій та фото відповіді на цю скаргу.

Личаківський районний суд Львова визнав дії провідника неправомірними та зобов’язав «Укрзалізницю» надавати послуги Ярославу Поповичу українською мовою. За словами Святослава Літинського, цивільного позову на відшкодування моральної чи матеріальної шкоди позивач не заявляв. Протягом 30 днів «Укрзалізниця» може подати апеляцію на рішення суду.

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: