ПОТЕНЦІАЛ ДО ПОДОРОЖЧАННЯ ПАЛЬНОГО МАЙЖЕ ВИЧЕРПАНО.

Коментарі експертів паливного ринку стосовно  підвищення цін на паливо.

Ціни на бензини, які сьогодні сформовані на стелах АЗС, відповідають змінам нафтових коливань на світовому ринку. Разом з тим, потенціал до подорожчання пального вже майже вичерпано, і він не перевищує 26 копійок, – про це повідомляє портал УНН

«Ми зараз бачимо, що економічний потенціал для зростання цін на високооктанові бензини складають близько 20-26 коп., і цей рівень вже близький до ринкової похибки”, — пояснює експерт, директор Науково-технічного центру“Психея” Сергій Сапегін.

Більше того, за його словами, у дизельного пального є потенціал для зниження вартості.
“ДП має потенціал до здешевлення близько на 60-66 коп. Скраплений газ — він майже в ринку. Тобто, ми очікуємо що ціни на ринку стабілізуються, хто хотів підняти, вже це зробив, може хтось ще трошки підніме, але це буде незначне коливання”, — додав директор НТЦ.

За даними експертів, ріст цін на пальне в Україні переважно зумовлений двома чинниками — подорожчанням нафти на світовому ринку та слабкістю нацвалюти.
«У нас на ціну бензину більше впливає курс гривні, яка дешевшає до долара другий тиждень (вчора курс НБУ був 26,82 грн/$, або +29 коп.). Кожні 10 коп. зростання вартості долара — це 6-7 коп. надбавки в ціні літра бензину”, – також коментує ситуацію з підвищення цін на паливо директор спецпроектів НТЦ “Психея” Геннадій Рябцев.

Фінаналітики прогнозують, що долар у листопаді та грудні може подорожчати більш ніж на 1 грн. За оцінкою директора банку «Кредит-Оптима» Ігоря Львова, до січня буде 28 грн/$, щоб вийти на запланований у законі про держбюджет на 2017 рік середньорічний курс 27,2 грн/$. Розрахунок показує: при такому курсі літр звичайного А-95 повинен коштувати 29-29,2 грн, преміального — 31-31,5 грн., – пише портал Укр.Медіа.

Нинішнє підвищення цін — наслідок дефіциту, який викликаний зупинкою НПЗ у Мозирі (Білорусь) на ремонт. Зараз завод у стадії запуску, постачання скоро відновляться, і дефіцит зникне. Але залишається напруженість у світі, яка неясно скільки триватиме. У будь-якому разі істотного коригування цін не буде, в межах 50 коп./л”, — розповів директор консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн

А їздити на газі приблизно вдвічі вигідніше, ніж на бензині, не зважаючи на більші на 10-15% витрати газу: для “Ланоса” при середній витраті 10 літрів бензину на 100 км кілометр проїзду в місті на бензині коштує 2,7 грн, а на газі — 1,4 грн. При ціні ГБО в 12 тис. грн і щорічному пробігу 12 тис. км воно окупається за 9 місяців (коментар спеціалістів одного з київських СТО).

Джерело: Укр.Медіа. та УНН.

Фото: 05447

Цей допис уже прочитано 1066 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: