Понад 90% українців не хотіли б виїхати за кордон навіть у випадку отримання громадянства США/ЄС – опитування

Переважна більшість (91%) українців не хотіли б виїхати за кордон навіть у разі отримання без умов громадянства США / ЄС.

Про це йдеться в дослідженні КМІС. За останні два роки вчетверо зменшилося число охочих емігрувати в США чи країни Євросоюзу.
Зазначається, що у жовтні 2020 року КМІС проводив всеукраїнське телефонне опитування. Респондентам серед інших ставили запитання: «якби вам зараз без умов надали громадянство США або ЄС, ви поїхали б для постійного проживання в ці країни?». Згідно з результатами опитування, у 2020 році 28% серед усіх опитаних готові були виїхати за кордон.

«У вересні 2022 року ми повторно поставили це запитання і на графіку 1 наведені відповіді респондентів. Як можна бачити, частка тих, хто готовий виїхати жити до США / ЄС, знизилася в 4 рази – з 28% до 7%. Водночас з 69% до 91% стало більше тих, хто не хотів би виїжджати навіть у разі отримання без умов громадянства США / ЄС», – йдеться у дослідженні.

Потрібно враховувати, що близько 10% дорослих українців зараз закордоном як біженці. Утім, навіть якщо половина з них відповіли б «так» на це запитання (нещодавні опитування українців біженців свідчать, що насправді більшість усе-таки хочуть повернутися додому, тобто відповідей «так» було б, скоріше за все, менше половини), то зниження еміграційних настроїв також було б значним – з 28% до близько 13%.

У всіх регіонах України абсолютна більшість населення (90-92%) не хотіли б виїжджати жити за кордон. Також у всіх регіонах порівняно з 2020 роком стало значно менше тих, хто хотів би виїхати.

Важливо також, що у випадку всіх вікових категорій простежується значне зниження готовності переїхати до США / ЄС порівняно з 2020 роком. Наприклад, у 2020 році практично половина (46%) молоді до 30 років хотіли б виїхати, зараз – 13%.

Антон Грушецький, заступник директора Київського міжнародного інституту соціології коментуючи це дослідження, що українці оптимістично дивляться на майбутнє, тож вочевидь цим зумовлене бажання залишитися в Україні.

«Традиційно, Україна демонструвала досить високі показники еміграційних настроїв (і за опитуваннями, і за фактичним відтоком населення). Наразі на тлі загального згуртування населення і досить оптимістичних настроїв ми спостерігаємо, навпаки, збільшення бажання лишатися жити і працювати саме в Україні. Останні опитування КМІС показують, що поточну ситуацію в Україні респонденти оцінюють стримано оптимістично, а у випадку майбутнього України майже 90% є оптимістами. Скоріше за все, такий оптимізм і обумовлює значною мірою бажання лишатися в Україні.

Зрозуміло, настрої населення можуть бути мінливими, тим більше попереду нас ще чекає ряд випробувань на різних фронтах. Проте зараз фундамент суспільних настроїв досить сприятливий і важливо його принаймні підтримувати на поточному рівні», – зазначив Антон Грушецький.

Дослідження проводилося 7-13 вересня 2022 року, методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 2000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: