Home » Кримінал » Польські вандали на Личаківському кладовищі

Польські вандали на Личаківському кладовищі

Хулігани  з Польщі, що у суботу, 28 липня, розбили реставраційні щити, які прикривають левів на польському військовому меморіалі на Личаківському кладовищі завдали музею збитки на 2,5 тис. гривень.

Польські вандали на Личаківському кладовищі

фото вилучено із вільного доступу

Про це розповів директор ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар» Михайло Нагай.

«Скульптури левів після подій у суботу знову закрили. Але справа у тому, що щити вже були пошкоджені, поламані. У заяві у поліцію ми вказали, що завдано шкоди на приблизно 2,5 тис. гривень: це вартість поламаних щитів та робіт щодо їх відновлення. Однак у суді зловмисник сплатив тільки штраф – 85 грн і судовий збір – 340 грн. Я просто не розумію, чому наш суд не врахував, що потрібно відшкодувати завдані матеріальні збитки музею», – підкреслив Михайло Нагай.

Директор Личаківського кладовища зазначив, що саму справу було кваліфіковано як дрібне хуліганство.

Він також розповів, як відбувалося затримання зловмисників.

«Була група людей – приблизно десять осіб. Група організована, підготовлена, чоловіки спортивної тілобудови. Про те, що сталося, мене повідомила охорона. Один з наших працівників проїздив поруч меморіалу на електромобілі з туристами і почув звук удару – очевидно, у цей час ламали щити. Він одразу повідомив охорону, яка кинулася туди. Зловмисники не втікали, не перескакували через паркан. Це, напевно, була якась провокаційно-показова акція. Наші охоронці спробували їх зупинити, однак вони, відштовхнувши їх, рушили до виходу. Ми викликали поліцію. Коли ж наш охоронець спробував закрити браму, то його злагоджено відштовхнули корпусом, без застосування фізичної сили, не використовуючи руки. Уже на виході вони почали втікати, і наші охоронці побігли за ними. На додаток якраз повз проїздив автомобіль поліції, яка й допомогла у переслідуванні. Вдалося затримати одного зі зловмисників», – додав директор ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар».

Польські вандали на Личаківському кладовищі

Личаківський цвинтар у Львові

«Це перша така зухвала провокація. Звичайно, були спpоби відірвати фанеру чи поставити лампади. Однак, це ми розцінювали просто, як туристичні «моменти». А це була цілеспрямована показова акція. Так виглядало і на це вказують усі їхні дії. Зрештою, коли ламають реставраційні щити, то можна пошкодити і самі скульптури. Кілька місяців тому на територію меморіалу кинули гранату. Однак зараз вже не скажеш, що це провокація українців чи ще когось – тут затримали громадянина Польщі і він зізнався, що хотів зі своїми товаришами «визволяти левів». На додаток на виході вони вигукували різні гасла на кшталт «Бандерівці!», – підсумував Михайло Нагай.

Нагадаємо, у суботу, 28 липня, група невідомих осіб пошкодила щити довкола скульптур левів на території польських військових поховань 1918−1920 рр., що знаходяться в межах Личаківського цвинтаря.

повідомляє: ZIK

Цей допис уже прочитано 438 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: