Польські фермери заблокували кордон для всіх видів транспорту

Польські фермери заблокували пункт пропуску «Шегині», паралізуючи транспортний рух між Польщею та Україною. Речник Державної прикордонної служби України, Андрій Демченко, повідомив, що польські фермери розпочали блокування руху перед пунктом пропуску «Медика», розташованим навпроти українського «Шегині».

Близько сотні людей та 50 транспортних засобів зупинили під’їзний шлях до кордону, стоячи за кількасот метрів від пункту пропуску. Блокування афішується як форма протесту, а його наслідки відчувають і вантажівки, і легковики з автобусами, що не можуть проїхати. Попередньо Демченко зазначив, що українські прикордонники отримали повідомлення від польських колег про початок блокування.

Зазначено, що ще вчора Державна прикордонна служба України попереджала про можливість блокування пунктів пропуску «Ягодин», «Рава-Руська» і «Шегині». Наразі рух на інших двох пунктах відбувається вільно, але інформація про блокування з польської сторони не надходила.

Угорські прикордонники також попереджали про можливість приєднання до протесту, що може відбутися на автошляху до пункту пропуску «Захонь» навпроти українського «Чоп (Тиса)». Поки що не має підтвердження, що угорці приєдналися до страйку, проте це може статися у подальшому.

З 12 лютого, за інформацією Державної прикордонної служби України, можливе ускладнення руху для вантажівок ще на двох пунктах пропуску на польсько-українському кордоні — «Устилуг» та «Угринів».

Страйк влаштовано як прояв незгоди польських та угорських фермерів із рішенням Європейської комісії продовжити безмитний режим для експорту з України до середини 2025 року. Зазначено, що нові автономні торгові заходи передбачають введення квот на найчутливіші продукти. Такі як м’ясо птиці, яйця і цукор, з можливістю введення мит, якщо імпорт перевищить середньорічні обсяги за 2022 і 2023 роки. Представники Польщі, Угорщини, Болгарії, Румунії та Словаччини вимагають від Євросоюзу введення мит на зерно з України. Проте Єврокомісія відмовила, обіцяючи додаткові гарантії обмеження експорту українського продовольства.

У свою чергу, Україна вже змінила правила експорту сільгосппродукції до п’яти країн ЄС, передбачаючи штрафи для порушників. Проте сусіди вважають, що ці обмеження не влаштовують їх.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: