Польські фермери приєднуються до водіїв для блокади кордону

Страйк польських перевізників на кордоні з Україною може поширитися, оскільки група фермерів готується приєднатися до протесту на четвертому переході. Дана суперечка сильно загрожує гуманітарній допомозі Україні. Про це повідомляє Bloomberg.

Блокада, яка триває два тижні, призвела до застрягання близько 20 тисяч автомобілів по обидва боки кордону. У відповідь на це влада Києва пропонує допомогу в евакуації водіїв, що опинилися в складному становищі.

Перевізники з Польщі та інших країн Європейського союзу стверджують, що тимчасові обмеження, введені після російського вторгнення, призводять до нечесної конкуренції з боку України, і вимагають їх скасування.

Приєднатися до протесту планує близько 100 фермерів з асоціації Betrayed Countryside, які оголосили про триденну акцію протесту на КПП “Медика” в четвер. Ініціатор акції, Лукаш Мартин, повідомив про це в інтерв’ю.

Члени Міжнародного союзу автомобільного транспорту з Угорщини, Польщі, Словаччини, Чехії та Литви звернулися до глави Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн листом з проханням переглянути угоду про лібералізацію перевезень з Україною. Термін дії цієї угоди закінчується в червні 2024 року.

Під час війни ЄС надавав українським перевізникам можливість перевозити товари без отримання дозволів з метою полегшення та прискорення потоку вантажів. Однак зараз ці обмеження стають об’єктом суперечок, що загрожує не тільки економіці, але й гуманітарним зусиллям України.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: