Польські аграрії продовжують блокувати всі пункти пропуску

Наразі, жоден з пунктів пропуску на українсько-польському кордоні не забезпечує вільний рух вантажівок, і перемовини між урядами тривають. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України, Тарас Висоцький, в ході телемарафону “Єдині новини”, пише Укрінформ.

“Учора (20 лютого) було блокування всіх пунктів пропуску на українсько-польському кордоні. На деяких пунктах пропуску акції протесту анонсувалися на один день. Але глобально залишається дуже обмежений рух, і системні базові агропродукти неможливо наразі доставляти через українсько-польський кордон. Вільного руху, на жаль, не відновлено на жодному пункті пропуску”, – сказав Висоцький.

Ситуація є найскладнішою на пункті пропуску “Ягодин”, а на іншому важливому пункті “Краківець-Корчова” поляки частково обіцяють пропускати критичні вантажі.

Висоцький також наголосив, що польські фермери висувають дві головні вимоги загальноєвропейського характеру: відтермінування запровадження зеленого курсу Green Deal, що збільшує вимоги щодо екологічності, захисту навколишнього середовища та виведення з обробітку земель, і збільшення дотацій. Зокрема, польські фермери протестують проти цих заходів.

Уряд України продовжує активні перемовини з польськими колегами та сподівається на швидке вирішення ситуації. Він також нагадав, що з вересня 2023 року Україна ліцензує експорт певних видів продукції до п’яти країн, включаючи Польщу, щоб уникнути напруги на внутрішньому ринку країни-сусіда.

Протестувальники, серед яких польські фермери, продовжують обмежувати рух вантажних транспортних засобів на автодорогах, що ведуть через різні пункти пропуску. Наприклад, на пункті пропуску “Ягодин – Дорогуськ” вантажівки не пропускаються в обидва напрямки, включаючи навіть небезпечні та гуманітарні вантажі.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: