Home » Новини України » Польща змінила закон, що стосується українців

Польща змінила закон, що стосується українців

Закон про Інститут національної пам’яті вирішили оновити.

Представники польського Сейму вирішили змінити оновлений закон про Інститут національної пам’яті, який спровокував скандал у всій Європі на декілька місяців. Так, поляки скасували статтю, згідно з якою привласнення нацистських злочинів польському народу карається реальним тюремним терміном. Як повідомляє портал Рoliteka, за зміни свій голос віддали 388 депутатів, 25 виявилися проти.

У середу, 27 червня, глава уряду Матеуш Моравецький вніс проект змін до закону: він передбачав скасування двох статей, внесених до закону в січні: вони припускали кримінальну відповідальність за привласнення польському народу злочинів Третього рейху, причому як для місцевого населення, так і для іноземців.

Сейм Польщі вніс проект до порядку денного і після довгих суперечок і дискусій все ж ухвалив в першому читанні, а після цього депутати відразу перейшли до другого читання.

Відзначимо, що в віддалених статтях йдеться тільки про “публічне приписування польському народу відповідальності за злочини Третього рейху”. Що стосується “злочинів українських націоналістів”, то вони залишаються в документі як і раніше. Відповідальність за них така сама.

Польща змінила закон, що стосується українців

Джерело: Znaj.ua

Цей допис уже прочитано 638 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: