Польща офіційно просить дозволу Німеччини відправити танки в Україну

Польща попросила у Німеччини дозволу на реекспорт варшавських танків Leopard 2 в Україну, посилюючи тиск на Берлін, щоб той дозволив постачання Києву більш важкої зброї, повідомляє сьогодні The Wall Street Journal.

«Німці вже отримали наш запит на згоду на передачу Україні танків Leopard 2», – заявив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак. «Я також закликаю німецьку сторону приєднатися до коаліції країн, які підтримують Україну танками «Леопард-2».

Юридично Польщі потрібна згода Берліна, щоб реекспортувати танки німецького виробництва, які складають кістяк польської армії.

США та їх європейські союзники визначили танки Leopard 2 — найпоширеніші танки в Європі — як важливі для будь-яких українських контрнаступів, спрямованих на повернення території від російських військ. Однак офіційні особи Німеччини повідомили The Wall Street Journal, що вони не дадуть дозвіл іншим європейським країнам відправляти танки в Україну, якщо США не погодяться експортувати свої власні танки американського виробництва.

Раніше цього тижня прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Варшава планує відправити танки у складі невеликої коаліції, незважаючи на відповідь Німеччини.

Німецькі офіційні особи підтвердили, що отримали запит від польського уряду, але не дали жодних коментарів.

Польща запропонувала відправити 14 бойових танків, а Фінляндія також заявила, що готова відправити танки в Україну, якщо отримає дозвіл Німеччини.

Росія попередила, що відносини з Берліном постраждають, якщо Німеччина дасть дозвіл на запит.

“Такі поставки не віщують нічого хорошого для майбутніх відносин”, – заявив речник Кремля Дмитро Пєсков у вівторок. Москва раніше відкидала загрозу потрапляння танків німецького виробництва в українські руки.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: