Home » Новини України » Політики паралізують роботу НАБУ!

Політики паралізують роботу НАБУ!

Підписання Президентом України Закону №6232 призведе до колапсу в роботі НАБУ.

Велике занепокоєння викликає очікуване закінчення 20 листопада  цього року повноважень слідчих органів прокуратури по здійсненню досудового розслідування у кримінальних провадженнях, які відносяться до підслідності НАБУ та зареєстровані до грудня 2015 року (близько 3,5 тисяч проваджень). Передача такої кількості проваджень до НАБУ, в штаті якого працює близько 200 детективів, фактично зупинить усі поточні розслідування Бюро щодо топ-корупціонерів, – так коментують у НАБУ підписання Президентом законопроекту №6232 «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».

Серед іншого законопроектом запропоновані зміни до статті 219 КПК України, згідно з якими обрахування строків досудового розслідування здійснюватиметься з моменту внесення відомостей до ЄРДР (навіть якщо особу правопорушника не встановлено), а слідчий буде зобов’язаний закрити кримінальну справу у разі завершення встановлених строків, безвідносно чи розкритий злочин. Слід зазначити, що подібної норми немає, мабуть, у жодній цивілізованій країні світу. У практиці правоохоронних органів Європи та США є чимало випадків, коли розслідування особливо складних злочинів тривали роками. І це при тому, що процес досудового розслідування у більшості країн Заходу є значно простішим ніж в Україні.

Крім цього, законопроектом запропоновано суттєві зміни до КПК, які передбачають отримання дозволів на застосування заходів забезпечення кримінального провадження, а саме передбачено можливість їх отримання лише в межах територіальної юрисдикції суду, де знаходиться орган досудового розслідування як юридична особа.

Подібні зміни створюватимуть надмірне навантаження на окремі судові установи за місцем реєстрації юридичної особи. Адже слідчі територіальних відділів та управлінь, наприклад органів поліції, що не є окремими юридичними особами, повинні будуть звертатися до одного суду, розташованого в деяких випадках на відстані понад 100 км від такого відділу чи управління. Щодо іншої «новації» — необхідності перед отриманням дозволу на обшук довести слідчому судді відмову особи від добровільної видачі предметів чи документів, які планується відшукати, — своїми наслідками вона матиме знищення фігурантами розслідувань доказової бази у кримінальних провадженнях та нівелювання ролі обшуку, як слідчої дії.

У НАБУ наголошують, що запропоновані зміни суперечать не лише міжнародному праву, але й національному законодавству, і закликають Президента України у жодному разі не підписувати Закон України №6232 у поточній редакції (сам законопроект було прийнято 3 жовтня 2017 р.). Остаточного варіанту, в якому законопроект направлено на підпис Президенту України, в публічному доступі досі немає.

Фото: РИА Новости Украина

Цей допис уже прочитано 569 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: