Home » Новини України » Поліцейське свавілля без права на реабілітацію

Поліцейське свавілля без права на реабілітацію

Сьогодні, 21 червня,  о 13:00 у прес-центрі «Інформатор», який розташований у м. Києві відбулась прес-конференція, присвячена обговоренню скандальної ситуації, яка склалася навколо ряду українських реабілітаційних центрів.

Співробітники поліції обманним шляхом отримали обвинувальні свідчення проти працівників центру у людей, які проходили реабілітацію. Внаслідок операції половина пацієнтів була позбавлена допомоги спеціалістів. Вони припинили своє лікування і повернулися до попереднього способу життя. Рідні та близькі людей, які проходять реабілітацію у цих закладах, впевнені, що пильна увага до антинаркотичних центрів з боку правоохоронних органів пов’язана з фінансовою зацікавленістю та гонитвою за показниками. Батьки алко- та наркозалежних закликають поліцію спрямувати сили на боротьбу з «наливайками», наркопритонами і місцями реалізації наркотиків, а не з реабілітаційними центрами. 
Про це повідомляє “Інформатор Київ”

Громадські активісти наполягають на необхідності вдосконалення нормативно-правової бази у сфері допомоги людям, які страждають від алкоголізму і наркоманії. 

Нагадуємо, що 22 травня правоохоронці здійснили обшуки у шести реабілітаційних центрах для алко- та наркозалежних у Запоріжжі.

Прокуратура області звинуватила організаторів закладів у незаконному утриманні близько 80 людей та у застосуванні до них заходів фізичного та психологічного впливу.
На ГО «Центр здорової молоді» було відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 3 ст. 146 КК України.
Керівник організації Ганна Єзеєва знаходиться під домашнім арештом, ще троє волонтерів, які працювали у реабілітаційних центрах, були взяті на поруки. 

Аналогічні випадки наразі трапляються і в інших містах Україні: у Житомирі, Вінниці та Харкові.

Адвокати волонтерів впевнені, що правоохоронці переслідують фінансові інтереси, адже реабілітаційні центри отримують благочинні внески.
Захисники стверджують, що обшуки проводяться з грубими порушеннями, а обвинувачення ґрунтуються на показаннях підставних осіб та свідченнях, отриманих від пацієнтів обманним шляхом. 
Чимало людей, які проходять лікування, внаслідок дій поліції позбуваються шансів на одужання. Люди, які борються із залежностями, перебувають у вкрай важкому психологічному стані, мають збиту систему життєвих орієнтирів.

Від багатьох з них відвернулися близькі, тому працівники центрів – це єдина підтримка і опора в їхньому шляху до подолання хвороби.

За словами новообраного президента України Володимира Зеленського, який нещодавно відвідав спортивно-терапевтичний табір, держава повинна на законодавчому рівні надавати більшу підтримку антинаркотичним асоціаціям. Саме вирішення проблем на законодавчому рівні є пріоритетною метою волонтерів.

Цей допис уже прочитано 114 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: