Північна Македонія підписала декларацію про євроатлантичну інтеграцію України

Північна Македонія та Україна засвідчили свою підтримку євроатлантичних амбіцій України у спільній декларації. Її підписали прем’єр-міністр Північної Македонії Талат Джафері та президент України Володимир Зеленський. Згідно із заявою Офісу президента, декларація закріплює підтримку Північної Македонії євроатлантичних прагнень України та надає запрошення до НАТО, коли будуть відповідні умови. Про це повідомляє РБК-Україна.

У відомстві також зазначено, що сторони підтвердили взаємну підтримку під час переговорів про вступ України та Північної Македонії до ЄС. Декларація також осуджує російську повномасштабну агресію проти України та вчинені РФ воєнні злочини. Вона закріплює участь Північної Македонії в українській “Формулі миру” та виявляє інтерес до майбутньої відбудови української інфраструктури.

Нагадаємо, у грудні 2023 року лідери країн Євросоюзу схвалили початок переговорів щодо вступу України до ЄС, не дивлячись на загрози Угорщини щодо блокування цього рішення. Згідно з посолом Євросоюзу в Україні Катаріною Матерновою, переговори можуть початися навесні. Крім того, Кабінет міністрів затвердив план заходів з виконання рекомендацій Європейської комісії для початку переговорів щодо членства України в ЄС.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн також повідомила, що переговорна рамка щодо вступу України до Європейського Союзу планується готовою приблизно на початку літа.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: