Home » Новини України » Парламент прийняв закон про обмеження безмитного ввезення товарів через кордон.

Парламент прийняв закон про обмеження безмитного ввезення товарів через кордон.

Відповідні поправки до Митного кодексу (закон №7280) парламент прийняв на пленарному засіданні в четвер.

Про це повідомляє Інтерфакс – Україна.

Верховна Рада обмежила безмитне ввезення товарів на територію України вартістю не більше EUR50 і вагою не важче 50 кг до одного разу на три доби. При цьому час відсутності громадянина в країні повинен перевищувати 24 години.

Згідно з прийнятими змінами в митне законодавство, при перевищенні зазначених обмежень базою оподаткування вважається сумарна вартість ввезених товарів, що перевищує еквівалент EUR50, з урахуванням що підлягає оплаті мита. Товар також буде обкладатися відповідним митом у разі ввезення товарів фізичними особами у ручній поклажі або супроводжуючому багажі частіше разу на добу. При цьому податок буде накладатися на товари, що ввозяться після першого перетину кордону.

У той же час митом та акцизним податком будуть обкладатися товари в міжнародних поштових та експрес-відправленнях. Зокрема, як пише видання “Словом і ділом”,  нові правила безмитного ввезення товарів в ручному або супроводжуваному багажі сумою до 500 євро (в аеропортах – до 1000 євро) і вагою до 50 кг діятимуть для тих, хто був відсутній в Україні понад 24 годин і в’їжджає в країну не частіше одного разу протягом 72 годин.

Згідно з ухваленими Верховною Радою в ніч на п’ятницю правками до Податкового кодексу щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 році (№6776-д), при більш частому в’їзді без податків можна ввезти товари на суму тільки до 50 євро!

«Базою оподаткування є частина сумарної фактурної вартості таких товарів, перевищує еквівалент 50 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті», – така нова норма запроваджена в кодекс для тих, хто був відсутній в Україні менш ніж 24 години й в’їжджає до країни частіше, ніж один раз протягом 72 годин.

До сьогодні безподатково товари вартістю до 500 євро і вагою до 50 кг можна було ввозити раз на добу, не перебуваючи за кордоном протягом мінімум 24 годин, на чому будується бізнес багатьох так званих «човників».

Рада запровадила також обмеження й на безподаткові пересилання товарів фізичним особам у міжнародних поштових та експрес-відправленнях: тепер їх може бути максимум три протягом одного календарного місяця сумарною фактурною вартістю до 150 євро, тоді як починаючи з четвертої посилки вони вже будуть обкладатися податком, митом та акцизом.

Фото: Словом і ділом

Читайте також: ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ НА МИТНОМУ ПОСТУ “МОСТИСЬКА”?

Цей допис уже прочитано 626 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: