Парламент Греції легалізував одностатеві шлюби

У четвер, парламент Греції прийняв законопроєкт, який легалізує одностатеві цивільні шлюби. За цей документ проголосували 176 із 300 депутатів. Про це повідомляє Reuters.

Цей крок визнається знаковою перемогою для прихильників прав ЛГБТ-спільноти в Греції. Документ дарує одностатевим парам право укладати шлюб і влаштовувати усиновлення дітей. Прийняття закону стало результатом десятирічної кампанії ЛГБТ-спільноти за шлюбну рівноправність.

Греція, яка є однією з перших православних країн, що легалізувала одностатеві шлюби, підтверджує свою відданість прогресивним змінам. Хоча члени правоцентристської партії “Нова демократія” утрималися або голосували проти законопроєкту, він отримав достатню підтримку від лівої опозиції, виказуючи рідкісний приклад міжпартійної єдності.

Грецька громадська думка розділена щодо цього питання, існують різні точки зору на рівність в шлюбі між одностатевими парами. Православна церква виступає проти одностатевих шлюбів, але багато представників ЛГБТ-спільноти вважають, що закон не йде достатньо далеко, оскільки не скасовує обмежень для одностатевих пар у використанні методів допоміжної репродукції.

Хоча члени правоцентристської партії «Нова демократія» прем’єр-міністра Кіріакоса Міцотакіса утрималися або голосували проти законопроєкту, він отримав достатню підтримку з боку лівої опозиції, що стало рідкісним проявом міжпартійної єдності.

Законопроєкт стане чинним після публікації в офіційному урядовому віснику. Зазначимо, що Греція стала 37-ю країною у світі, яка узаконила одностатеві шлюби. Раніше, у 2015 році, країна дозволила цивільне партнерство між одностатевими парами, а в 2017 році визнала гендерну ідентичність на юридичному рівні.

Два роки тому в Греції також була заборонена конверсійна терапія для неповнолітніх, спрямована на придушення гендерної ідентичності.

Нещодавно у Швейцарії, за попередніми даними референдуму, понад 60% громадян виразили підтримку одностатевих шлюбів. Вони підтверджують право представників ЛГБТ-спільноти на укладання офіційних союзів.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: