Пакет допомоги Ізраїлю знову затримується через спір щодо України в Палаті представників США

Палата представників США не змогла ухвалити окремий пакет допомоги Ізраїлю без включення допомоги для України на суму 17,6 мільярда доларів. Про це повідомляє The Hill.

Відповідний проєкт не здобув достатньої підтримки від законодавців, отримавши 250 голосів “за” і 180 “проти”. Консервативна частина республіканців, яка має більшість у палаті, виступила проти проєкту. Це сталося через незгоду з рішенням спікера Майка Джонсона не компенсувати фінансування Ізраїлю за рахунок змін в інших частинах бюджету.

Більшість демократів вважають голосування трюком республіканців, спрямованим на створення труднощів. Оскільки вони підтримують допомогу Ізраїлю, але вважають її неприпустимою окремо від підтримки України, Тайваню, допомоги палестинцям у Газі та фінансування безпеки на американо-мексиканському кордоні.

Троє провідних демократів Палати представників в листі до колег визначили законопроєкт про відокремлення Ізраїлю як ініціативу, “пропоновану не з добрими намірами.”

Спікер Палати представників Майк Джонсон вже планує наступний крок щодо схвалення допомоги Ізраїлю. Він висловив план “Б”, який включає винесення законопроєкту на розгляд у звичайному порядку наступного тижня. Це передбачає отримання затвердження процедурного правила — що може зазнати опозиції тієї ж консервативної частини республіканців, яка відкинула першу спробу ухвалення.

Нагадаємо, що в жовтні минулого року президент США Джо Байден подав запит до Конгресу на виділення допомоги на суму понад $105 мільярдів. Уряд веде переговори в Сенаті, зокрема, щодо міграційної реформи та посилення кордону США, що має вплинути на розблокування зовнішньої допомоги для України, Ізраїлю та Тайваню. Поточна угода враховує пропорції, визначені в запиті президента США.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: