Home » Новини України » Омелян анонсував значні зміни в роботі “Укравтодору”

Омелян анонсував значні зміни в роботі “Укравтодору”

2018 рік у Міністерстві інфраструктури називають “роком децентралізації “Укравтодору”. Компанія передала понад 120 тисяч кілометрів автошляхів на обласний і місцевий рівні.

Про це під час брифінгу розповів глава Міністерства інфраструктури України Володимир Омелян.

За утримання доріг відповідатимуть місцеві органи самоврядування, вони ж стануть розпорядниками коштів. Лише з дорожнього фонду регіони отримають понад 11 мільярдів гривень, а на ремонт і реконструкцію державних автошляхів, які залишились у відомстві “Укравтодору”, спрямують близько 18 мільярдів гривень.

Така децентралізація буде вимагати ретельного звітування, запевнив Володимир Омелян. Окрім цього, невикористані кошти на ремонт доріг ймовірно будуть повертатись до фонду. Таку ініціативу міністр інфраструктури передасть до уряду та парламенту.

Децентралізація – це більше прав, але водночас і більше відповідальності для місцевих влад. Цьогоріч ми передаємо понад 11,5 мільярда гривень на місця. І ці кошти мають бути ефективно використані на відновлення автошляхів, – зазначив Володимир Омелян.

Відомо, що загалом міністерство виділить до 50 мільярдів гривень. З них понад 19 мільярдів гривень буде спрямовано на відновлення доріг державного значення, понад 6 мільярда – на окремі дороги, а 1,5 мільярда – на безпеку дорожнього руху.

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: