Офіс Генпрокурора роз’яснив що робити, коли б’ють правоохоронці

Офіс Генпрокурора розробив алгоритм дій для свідків або потерпілих від невиправданого застосування сили з боку правоохоронців.

Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті Офісу Генерального прокурора.

Офіс здійснює процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях такої категорії та загальну координацію діяльності органів правопорядку в цій сфері.

Зокрема, лише цього року органами прокуратури:

– повідомлено про підозру у вчиненні катувань (стаття 127 КК України) – 8 правоохоронцям, скеровано до суду 3 кримінальних провадження щодо 6-х осіб за цією статтею;

– повідомлено про підозру у перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувалися насильством, або погрозою застосування насильства, застосуванням зброї чи спеціальних засобів або болісними і такими, що ображають людську гідність потерпілого, діями (стаття 365 КК України) – 24 правоохоронцям, скеровано до суду 19 кримінальних проваджень щодо 28 осіб за цією статтею.

Важливою умовою для проведення ефективного та своєчасного розслідування за заявами та повідомленнями про катування є максимальне сприяння органам розслідування з боку потерпілих та свідків.

Саме тому було розроблено простий і зрозумілий алгоритм дій, які необхідно вжити людині, яка опинилася в подібній ситуації. Якщо ви стали свідком або потерпілим від таких дій з боку правоохоронців, слідуйте рекомендаціям, з якими можна ознайомитись, переглянувши відео.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ – (ПІДПИСАТИСЬ)

Цей допис уже прочитано 162 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: