ОБ’ЄДНАННЯ ПРОФСПІЛОК ЛЬВІВЩИНИ: куди зникає майно?

Видання Leopolis News звертає увагу на продаж вже не одного майнового комплексу Об’єднання профспілок Львівщини, який здійснюється за головування Романа Дацька. 

Кореспондент Leopolis NewsЮрій Лужний, пише, що за керівництва Романа Дацька, який з 2003-го року очолює Об’єднання профспілок, останнє може втратити все своє майно. Так, станом на сьогодні вже продано адміністративну будівлю Об’єднання профспілок по вул. Стрийській та будівлю кінно-спортивної бази “Буревісник”.  

Все б нічого, та варто зазначити, що з 1998-го року пан Роман Дацько очолює приватне акціонерне товариство “Львівтурист”, яке, згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, займається наданням послуг туроператора, готельних послуг та інших видів відпочинку. Через рік після того, як Роман Михайлович став головою правління ПрАТ «Львівтурист», ним було було продано недобудовану автобазу «Турист» на вул. Бескидській у Львові, а це майже 2 га землі, триповерховий будинок, 78 боксів для автобусів, інші споруди. Майже одразу після угоди пан Дацько придбав квартиру по вул. Кониського у Львові.

Дивує те, що низку майнових комплексів, зокрема, тих, які належали Об’єднанню профспілок Львівщини, було продано за явно заниженими цінами. Звичайно, ніхто не вникав у деталі документації та обставини продажу, проте, як передає Leopolis News, для прикладу, адмінбудинок по вул. Стрийській, площею понад 600 кв. метрів, було продано у 1999-му році за ціною 820 тисяч гривень. Вже через 10 місяців покупець майна – ПП «Рада» продало будинок британській компанії «Голд Ліон Корпорейшн ЛТД» за ціною понад 2 мільйони 700 тисяч гривень, а остання компанія перепродала його вже за ціною понад 3 мільйони гривень. Легко порахувати, що майно профспілок було відчужене за заниженою в чотири рази ціною. А в тому ж році Роман Дацько придбав дві квартири на пр. Свободи у Львові та земельну ділянку у передмісті.

У 2007-му році продано будівлю кінно-спортивної бази «Буревісник» (площею майже 5 тисяч кв. метрів)  за 1,5 мільйони гривень. Хоча стартова ціна об’єкту була 3 мільйони і мала б збільшуватись під час конкурсу з продажу. Однак голова конкурсної комісії Роман Дацько з огляду на відсутність попиту продав об’єкт компанії «ВІП-БУД» за вдвічі нижчою ціною. Через півроку покупець продав об’єкт іншому підприємству. Після цього родиною Дацька була придбана квартиру ще одну квартиру у Львові.

Автор статті звертає увагу, що зараз Об’єднанню профспілок Львівщини належить будівля готелю “Гетьман”. Представники спортивних організацій обурюються тим фактом, що попри незавантаженість за час перебування дружини Романа Дацька на посаді заступника директора готелю, вони втратили можливість розміщення там спортсменів, які приїжджають до Львова на змагання. Як зазначає колишній директор готелю  Володимир Зденянчин, підприємство цілеспрямовано доводять до банкрутства.

«Можемо говорити про те, що Дацько, прикриваючись добрими іменами чесних людей у профспілках, ймовірно узурпувавши владу, просто розкрадає майно. Будь-який підприємець однозначно скаже, що майно, котре було продане за безцінь, могло приносити значно більше прибутку, залишаючись у власності профспілок,  лише від самої його оренди. Замість одноразової вигоди, Об’єднання профспілок Львівщини могло б мати системне надходження коштів», – зазначає Іван Спринський, керівник ГО «Рабів до раю не пускають».

“Варто також зазначити, що під продаж майна може потрапити і Спортивний комплекс «Україна», котрий було передано в довготривалу оренду у приватні руки”, – підсумовує автор статті.

Фото: groupshostels.com

 

Цей допис уже прочитано 1247 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: