Home » Новини України » НОВОРІЧНИЙ ПОДАРУНОК ВІД ПРЕЗИДЕНТА: у 2018 ціни на електроенергію зростуть на 16%

НОВОРІЧНИЙ ПОДАРУНОК ВІД ПРЕЗИДЕНТА: у 2018 ціни на електроенергію зростуть на 16%

Таке рішення було прийняте 28 грудня 2017 року на засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Підвищення буде проходити в два етапи: з 1 січня 2018 року підвищать оптово-ринкову ціну на 9,5%, а з 1 квітня – ще на 6,1%.
У 2015 році головою НКАРЄ став Дмитро Волков, екс-менеджер компанії «Рошен» у Москві, який заявив, що «усі тарифи об’єктивні та обґрунтовані». Згідно з проектом рішення, таке зростання обумовлено інфляцією, зростанням зарплат, девальвацією гривні, а також підвищенням цін на газ на 16,7% і вугілля (на 38,3%),ціна якого розраховується на основі європейського індексу з урахуванням доставки в Україну (так звана формула “Роттердам+”).

За словами Голови Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг Андрія Геруса, чималий “внесок” у підвищення тарифів внесе і підвищення НКРЕКУ розцінок на вугілля, яке будуть купувати теплові електростанції. Як повідомлялося, таке рішення може принести додатково 10 мільярдів гривень ДТЕК Ріната Ахметова. Група ДТЕК контролює близько 80% теплової електрогенерації і за 11 місяців 2017 року добула 84% всього енергетичного вугілля в Україні.

Джерело: Економічна правда

Фото: SumyLife

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціну на електрику планують підвищити на 16,2%.

Цей допис уже прочитано 699 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: