Нові зміни в Національному мультипредметному тесті на 2024 рік

Міністерство освіти і науки України оголосило плани щодо Національного мультипредметного тесту (НМТ) на 2024 рік. Було внесено ряд змін, серед яких важливим нововведенням є розширення кількості предметів, з яких випускники будуть складати тест. Тепер тестування буде включати не три, а чотири предмети.

За новими правилами, обов’язковими предметами для НМТ стануть українська мова, математика та історія України. Окрім цього, випускники отримають можливість вибору ще одного предмету, який будуть складати на тесті. Однією з основних змін є введення обов’язкового тестування з історії України, починаючи з XVI століття і до сучасності, з метою зміцнення національної свідомості і самоідентифікації.

«Ми хочемо, щоб учасники тестування були якомога краще обізнаними з питань історії України, знали передумови цієї страшної війни, як сталося, що нині ми перебуваємо у цій точці відносин з росією. Проте, не включатимемо у програму тестування увесь історичний період. На НМТ перевірятимуть знання лише за період від XVI століття і дотепер», — прокоментувала директор Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

Важливою інформацією є те, що НМТ з усіх чотирьох предметів відбудеться в один день. Усього на тестування буде виділено 4 години часу: 2 години для першої частини тесту, короткої перерви, і ще 2 години для другої частини. Також передбачено можливість перенесення тестування на додаткову сесію у випадку непередбачених обставин, таких як повітряна тривога або хвороба. Пробний НМТ для підготовки не буде проводитися.

Важливо відзначити, що студенти, які не планують вступати до вишів, можуть відмовитися від участі в НМТ. У 2024 році також не буде обов’язкової Державної підсумкової атестації для випускників.

Особливу увагу слід приділити тому, що тести НМТ можна буде складати не тільки в Україні, але і за кордоном у місцевих екзаменаційних центрах. Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) повідомив, що мультитест буде доступний для складання у щонайменше 32 країнах світу.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: