Норвегія збільшить оборонні витрати до рекордного рівня

Сьогодні Норвезький парламент одноголосно затвердив амбітний план розвитку Збройних сил країни до 2036 року. Він передбачає значне збільшення оборонних витрат. Про це повідомляє Defense Magazine.

Згідно з новим планом, Норвегія збільшить свій військовий бюджет приблизно до 3% ВВП до 2036 року. Вона вкладатиме додатково 600 мільярдів крон (52 мільярди євро) протягом наступних дванадцяти років.

“Наше початкове припущення полягає в тому, що ми будемо мати справу з більш небезпечним та непередбачуваним сусідом протягом багатьох років”, – заявив прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре, маючи на увазі РФ, яка має спільний сухопутний та морський кордон з Норвегією.

Це збільшення бюджету на 83% спрямоване в основному на розвиток військово-морських та сухопутних можливостей країни. Зокрема, планується придбати чотири додаткові системи ППО NASAMS. Крім того, Норвегія має намір замовити п’ять нових фрегатів, п’ятий підводний човен U212CD, а також до 28 нових кораблів різних типів. Осло також планує якнайшвидше закупити спеціалізовані протичовнові гелікоптери.

Раніше цього року Норвегія оголосила про готовність підтримати Україну додатковими системами ППО NASAMS.

“Норвезька система NASAM рятує життя українців та запобігає руйнуванню будівель та інфраструктури. Російські ракетні атаки та атаки безпілотників масштабні та жорстокі, тому протиповітряна оборона є абсолютно вирішальною для України”, – заявив міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам у лютому.

Також планується значне збільшення чисельності сухопутних військ Норвегії, зокрема, створення двох додаткових бригад, що передбачає подовження терміну призову на військову службу.

Як відомо, Україна та Норвегія завершили роботу над текстом двосторонньої безпекової угоди, яку підпишуть найближчим часом.

Крім того, Норвегія посилила обмеження на в’їзд для російських туристів у зв’язку з війною РФ проти України.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: