Ніхто не збирається скасовувати приставку “по-батькові”!

Стосовно законопроекту про надання українцям права змінювати не лише ім’я та прізвище, а й приставку “по-батькові”.

В листопаді 2017-го року у мережі інтернет активно поширювалася новина про те, що у Верховній Раді на розгляді знаходиться законопроект про відміну приставки “по-батькові” в повному офіційному імені громадян України. Про це, зокрема, писали видання “Політека”, “Znaj.UA”, “Народна правда” та ін. Проте, насправді все виглядає зовсім навпаки.

По-перше, на офіційному сайті Верховної Ради України зареєстрований законопроект № 2018-VIII від 04.02.2015 р., назва якого “Про внесення змін до Цивільного кодексу України (щодо права на зміну по батькові)”. Тобто, законопроектом пропонується внести зміни в ст. 295 Цивільного кодексу Україну”. На разі, відповідно до положень цієї статті, можна змінити своє прізвище та/або ім’я. Законопроектом № 2018 пропонується включити поправку до статті, що дасть можливість змінити і по-батькові. 

По-друге, звернув на це увагу журналіст видання “site.ua” Валентин Дупак, який навіть знайшов звернення у Facebook автора законопроекту, народного депутата від Блоку Петра Порошенка, Валерія Пацкана, до журналістів з цього приводу:

Ніхто не збирається скасовувати приставку "по-батькові"!

Для порівняння:

Якщо зараз частина перша ст. 295 Цивільного кодексу України звучить так: “Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або)  власне ім’я, – то після внесення змін вона виглядатиме наступним чином: “Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або)  власне ім’я та (або) по батькові.”

Фото: 5 канал

Цей допис уже прочитано 1082 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: