Home » Новини Львова » Нещодавно Дрогобич відвідала делегація ізраїльських лікарів.

Нещодавно Дрогобич відвідала делегація ізраїльських лікарів.

Ізраїльські лікарі у Дрогобичі: до 80 років людина може вести активний спосіб життя.

Нещодавно, за ініціативи об’єднання релігійних єврейських общин України делегація ізраїльських лікарів відвідала Дрогобич. До групи медиків увійшли: нейрохірург-невропатолог Анатолій Пак’єр, ортопед-спинальний хірург Арсен Шпіґельман та онколог Ольга Ворнікова, повідомляє Гал.info.

Цьогоріч у січні проект «Дні ізраїльської медицини» вже реалізували на Тернопільщині, а нещодавно, 6-7 червня, світові практики відвідали Львівщину. За словами голови опікунської ради об’єднання іудейських релігійних общин України Павла Фельдблюма, ідея полягала в тому, щоб запросити ізраїльських спеціалістів, які мають світовий досвід у медицині, аби дати можливість українським пацієнтам проконсультуватись на місці.

Нещодавно Дрогобич відвідала делегація ізраїльських лікарів.

«Дні ізраїльської медицини на Львівщині організувало Об’єднання іудейських релігійних общин України, Єврейський фонд підтримки України у співпраці з медичною групою «АЛАР», медичним центром «NOVO», за підтримки Почесного Консула Держави Ізраїль у Західному регіоні України Олега Вишнякова, а також компанії МАУ, яка надала учасникам делегації безкоштовні авіаквитки.

Завдяки такій співпраці понад сотня пацієнтів на Львівщині отримали консультацію від ізраїльських лікарів безкоштовно. Зокрема, 7 червня наша делегація цілий день провела в Дрогобичі. Під прийому пацієнти отримували рекомендації, уточнювали діагноз, а також дізнавались про можливі варіанти лікування недугів», – розповів Павло Фельдблюм.

Нещодавно Дрогобич відвідала делегація ізраїльських лікарів.

Усі закордонні фахівці були вражені, наскільки професійно працюють українські колеги, зважаючи на умови сучасної української медицини. Адже, як відомо, рівень фінансування та освоєння коштів в ізраїльській медицині значно вищий, аніж у сучасних реаліях України.

«Очевидно, що матеріальна база ізраїльської медицини набагато серйозніша. Це своєю чергою дозволяє оперативніше ставити діагноз та якісніше допомагати пацієнтам. Тому, в таких умовах, важливо брати участь у міжнародних конференціях, обмінах, щоб підтримувати та навіть підвищувати рівень освіти, переймати досвід та дізнаватись про нові практики лікування», – переконаний нейрохірург-невропатолог Анатолій Пак’єр.

Начальник відділу охорони здоров’я виконавчих органів Дрогобицької міської ради Володимир Чуба розповів, що завдяки співпраці вдалося поєднати теорію і практику.

«У часі відвідин Львівщини міжнародним спеціалістам вдалося на практиці реалізувати допомогу мешканцям Дрогобича. Вони встигли проконсультувати 35 пацієнтів. Приємно відзначити, що серед оглянутих було п’ятеро учасників АТО, для яких така консультація була вкрай важливою. Є попередні домовленості про подальшу співпрацю і про те, що наші спеціалісти зможуть постажуватися в провідних клініках Ізраїлю.

Також лікарі дали дві цікаві лекції. Одну з них прочитав травматолог про проблематику переломів ключових суглобів, зокрема у людей похилого віку. Таким чином наші лікарі сьогодні могли пересвідчитись в своїх знаннях, здобути нові, почути сучасні методики лікування в провідних клініках Ізраїлю».

Ортопед-спинальний хірург Арсен Шпіґельман пояснив актуальність теми лекції так: «Сьогодні, як і для молоді, так і для людей поважного віку залишається актуальною проблема пов’язана з переломами тазо-стегнового суглобу, зокрема шийки стегна. В Ізраїлі до такого виду переломів ставляться особливо бережно. Адже це переломи, які бувають особливо часто серед літніх людей. Для нас це людина – бабуся чи дідусь віком понад 80 років. Чому? Бо до 80 років людина може спокійно кататися на лижах, займатися танцями, тобто вести активний спосіб життя. Тож, втручання в перелом ми робимо, щоб повернути нормальне функціонування усіх частин тіла, яке було до перелому».

Друга лекція, яку прочитала ізраїльська онколог Ольга Ворнікова, була присвячена проблемі меланоми шкіри, з якою стикаються по всьому світу. «Загальновідомо, що одним із основних факторів ризику, які призводять до розвитку меланоми є вплив сонячних променів. Особливу небезпеку вони становлять для людей зі світлим кольором шкіри, для яких важливо уникати прямого попадання сонячних променів, аби в подальшому уникнути утворення опіків».

У рамках проекту «Дні ізраїльської медицини», окрім лекції, лікарі оглянули пацієнтів. Зокрема, Ольга Ворнікова, яка закінчила медичний інститут ще в 2008 році, а вже з 2010 спеціалізується безпосередньо на онкології. Лікарка провела консультацію в Дрогобицькому міжрайонному скринінговому центрі.

Нещодавно Дрогобич відвідала делегація ізраїльських лікарів.

Директор – головний лікар цього медичного закладу Ярослав Стрийський розповів, що у поліклініці лікування передракових захворювань раку проводиться і триває кілька днів. Якщо говорити про лікування раку, тоді вже мова йде про стаціонар і може тривати місяцями. До того ж, це вимагає у десятки разів більших матеріальних витрат. Саме тому дуже важлива  профілактика та рання діагностика раку шийки матки.

«Наголошую, що діагноз раку шийки матки в сучасних умовах – це не смертельний вирок, як продовжують думати багато жінок. Так, наприклад,  у нашій лакарні №3 на обліку є понад 200 пацієнток, а це тільки Дрогобицького регіону, яких ми вже вилікували. Загалом у розпорядженні Центру маємо онкологічне ліжко без спеціалізації, але яке прирівнюється до загальної хірургії.

Також ми оперуємо м’які тканини, молочні залози, меланоми, пухлини шкіри, пухлини геніталій, шлунково-кишковий тракт, проводимо операції онкогенікологія тощо. Маємо й хіміотерапевтичне відділення, виключно для шкіри, практикуємо рентгенотерапію, використовуючи три апарати (ще радянських часів, але справні), проводимо дермотоскопію з програмним забезпеченням. Маємо апарат для трипанобіобсії пухлин м’яких тканин.

Упродовж останнього року завдяки проекту Світового Банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» на базі Дрогобицької міської лікарні №3 ми відкрили міжрайонний скринінговий центр. Субпроект «Онкопревенція» передбачав створення програмного забезпечення «Електронного реєстру жіночого населення» та проектування мережевого зв’язку, придбання і встановлення сучасного медобладнання для ранньої і вчасної діагностики раку молочної залози та шийки матки. Наприклад, гінекологічне крісло, два цифрові мікроскопи, кульпоскоп, узд апарат, мамограф «Сіменс» тощо.

Реалізація проекту дала можливість нашим лікарям проводити органозберігаючі операції при раку грудної залози. При раку шийки матки проводитиметься конізація шийки матки (при нульовій стадії РШМ) та трахельектомія. На сьогодні 25% операцій – це операція Вертгайма (великооб’ємна, інвалідизуюча), решта – паліативні операції.

Для діагностики в доклінічній стадії раку грудної залози на Львівщині впроваджено мамографічний скринінг. Жінкам до 35 років, у яких лікар виявив ущільнення в молочних залозах, призначають УЗД молочних залоз. Та основним методом об’єктивної оцінки стану молочних залоз у 95-97% випадків є мамографія. У всьому світі жінки старші 35-40 р. проходять мамографію що два роки, після 50-ти – щороку.  За період від вересня 2017 року наші спеціалісти провели  2700 обстежень в УЗД-кабінеті, взяли 27 тис.  цитологічних мазків», – розповів Ярослав Стрийський.

Нещодавно Дрогобич відвідала делегація ізраїльських лікарів.

За підсумками огляду та консультації пацієнтів у Дрогобицькому міжрайонному скринінговому центрі Ольга Ворнікова поділилась  враженнями від поїздки у Дрогобич.

«Помітна різниця в технологіях. Звичайно, що наявність сучасного та професійного обладнання допомогла б українським лікарям ефективніше та оперативніше працювати. Тому лікарі в Дрогобичі частіше стикаються з ситуаціями, коли саме технічних засобів підтримки замало. Проте відсутність обладнання не свідчить про знання спеціаліста. А навпаки, хочу зауважити, що лікарі у дрогобицьких лікарнях виконують свою роботу завдяки набутому досвіду. Тому в більшості випадків вони справляються. Проте важливо пам’ятати, що для спеціаліста у медицині не має меж вдосконалення, лікарі повинні постійно оновлювати свої теоретичні знання, підкріплюючи міжнародною практикою.

Наприклад, ізраїльські лікарі та наша делегація зокрема, регулярно відвідує країни Західної Європи з робочим візитом. Зазвичай, це міжнародні конференції, де відбувається здебільшого теоретичний обмін досвідом. Якщо говорити про взаємодію з лікарями з пострадянського простору, то ми частіше їх приймаємо в себе вдома. До нас часто  приїжджають групи лікарів, зокрема, онкологів. Воно проходять навчання, також присутні з нами на прийомі пацієнтів. Коли я повернусь в Ізраїль, то там на мене вже чекатиме група пульмонологів з Казахстану, яким я також буду читати лекції та спільно консультуватимемо пацієнтів на прийомі. До цього в нас були онкологи з Києва. Регулярно до нас  хтось приїжджає на навчання – це чудово, адже для кожного лікаря це можливість перейняти нові знання.

Повертаючись до цього робочого візиту, хочу сказати, що це мій перший досвід в Україні. У рамках проекту в онкологічному відділенні ми оглянули орієнтовно десятьох пацієнтів. Частина з них вже перенесла операції і на момент огляду захворювань вже не мали. З місцевими лікарями ми обговорювали, як правильно спостерігати з пацієнтами після хірургічного втручання, на чому акцентувати увагу, які обстеження проводити.

Інша частина пацієнтів була з активним захворюванням. Наприклад, на консультацію прийшла молода жінка з раком молочної залози, яка зараз готується до операції і проходить хіміотерапію. Ми обговорили, які методи лікування їй потрібні після операції. Також була пацієнтка з четвертою стадією раку молочної залози і ми, разом з її лікарем, внесли корективи в план лікування, враховуючи те, які є препарати в Україні», – розповіла Ольга Ворнікова.

Проект «Дні ізраїльської медицини на Львівщині» підсумував Володимир Чуба.

«Теорія і практика сьогодні поєдналися. Деякі лікарі можливо подумали: “Для чого нам лекції? Послухали, поспілкувалися в кабінетах і цього достатньо”. Виявляється проблеми меланоми і переломів шийки стегна є актуальною для кожного пересічного мешканця. І мені приємно констатувати, що в Дрогобичі щодо діагностики та лікування меланоми ситуація покращилась. Та саме ситуація з травматологією. Після розмови з ізраїльськими медиками можу сказати, що наші спеціалісти заслуговують на слова вдячності за роботу, яку вони виконують.

Коли я готувався до приїзду колег з Ізраїлю, то думав говорити про новий місток дружби між Україною та Ізраїлем. Але проаналізувавши це питання, я зрозумів, що співпрацю існує вже давно. Ще з давніх давен, з 11 століття багато євреїв проживало в Дрогобичі. Також сьогодні багато українців їздять в Ізраїль на Святу землю і цей обмін дружбою відбувається кожного дня. Сьогодні нам вдалося проконсультувати 35 пацієнтів. Це практична допомога, яка дала можливість отримати кваліфіковані поради як пацієнтам, так лікарям.

Тож, як бачимо з першого дня співпраці ми налагодили міцний взаємозв’язок і сподіваюсь, що він буде продовжуватися в майбутньому. Одним із наступних етапів є співпраця на рівні первинної ланки. Це стосується сімейного лікаря, дільничного, терапевта чи педіатра. В контексті реформи, яка відбувається  в Україні, це важливе питання і цей досвід надання допомоги на первинному рівні, який має Ізраїль, для нас також є дуже важливим».

Цей допис уже прочитано 611 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: