Home » Новини Львова » НБУ почав поставки готівкової валюти в банки

НБУ почав поставки готівкової валюти в банки

НБУ почав поставки готівкової валюти в банки

Національний банк України вже підкріплює каси банків готівковою іноземною валютою. Дефіцит валюти був викликаний перебоями з доставкою літаками в умовах обмеженого авіасполучення через поширення в світі коронавируса.

Як повідомила прес-служба Нацбанку в п’ятницю, 20 березня, НБУ провів першу операцію з обміну готівкової валюти на безготівкову з оголошеним граничним обсягом в 100 мільйонів євро.

Національний банк отримав заявки від шести банків на 35 мільйонів євро і задовольнив їх в повному обсязі, – запевнили в прес-службі, додавши, що планує продовжити проводити такі операції для усунення браку готівкової іноземної валюти в банках.

Наступна така операція обсягом в 100 мільйонів євро буде проведена вже сьогодні.

При цьому заступник глави НБУ Олег Чурій зазначив, що банк працює з контрагентами з США, щоб доставити велику партію валютної готівки в доларах. У будь-якому випадку всі громадяни мають можливість купувати і продавати валюту через онлайн додатки банків, що в умовах поширення коронавируса значно безпечніше, ніж мати справу з банкнотами, – пояснив він, підкресливши, що операції з обміну готівкової валюти на безготівкову жодним чином не впливають на обсяг міжнародних резервів України.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що громадяни України можуть обмінювати і перераховувати валюту через свої банківські рахунки в безготівковій формі без обмежень. При цьому проблема з доставкою іноземною валютою буде вирішена найближчим часом.

Про це розповіла заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова.

За її словами, станом на сьогоднішній день в фінансових установах знаходяться гроші українців на суму 10 мільярдів доларів, кошти на кореспондентських рахунках сума становить близько 8 мільярдів доларів. Однак у зв’язку з проблемами авіасполучення, існує тимчасовий дефіцит готівки в доларах.

Цей допис уже прочитано 74 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: