НБУ оприлюднив суму офіційного боргу України перед МВФ

На сьогодні сумарний борг України перед МВФ складає $12,1 млрд.

“На сьогодні є зобов’язання Національного банку перед Міжнародним валютним фондом у сумі 7,2 мільярдів доларів. Є також зобов’язання Міністерства фінансів перед МВФ у сумі 4,9 мільярдів доларів. Тобто загалом зобов’язання перед МВФ 12,1 мільярдів доларів”, – заявив заступник голови НБУ Олег Чурій, пише УНІАН.

Він зауважив, що активи НБУ, які входять до валових резервів, становлять $18,8 млрд. Водночас загальна сума зобов’язань Нацбанку становить $9,1 млрд.

До міжнародних зобов’язань НБУ входять кредити МВФ і зобов’язання перед іншими кредиторами. Зокрема, Державною казначейською службою та Національним банком Швейцарії.

“Валютна позиція або власні кошти Нацбанку в іноземній валюті становлять 9,7 мільярдів доларів”, – каже Чурій.

У МВФ наголосили, що для завершення четвертого перегляду програми співробітництва і отримання 5-го траншу Україні необхідно забезпечити відповідність пенсійної реформи цілям співробітництва. Ухвалити закон про приватизацію, привести тарифи на газ у відповідність із імпортним паритетом. Крім цього, створити Антикорупційний суд і прийняти бюджет на 2018 рік із дефіцитом понад 2,5% ВВП.

Нацбанк розраховує 2018 року отримати 2 транші кредиту в рамках програми з МВФ на суму $3,5 млрд.

Цей допис уже прочитано 791 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: