Навічно 34: Львів шанує героя України Тараса Березюка

Минулого року Львів попрощався із новим героєм України — лейтенантом-артилеристом, командиром взводу 24-ї окремої механізованої бригади Тарасом Березюком (позивні «Коцюба», «Сихівський», «Береза»).

Сьогодні Тарас Березюк святкував би ювілейні 35 років.

Якою він був людиною, можна судити з останніх подій та спогадів про новітнього героя. Викладач історії і соціології у коледжі, громадський діяч, фанат футболу, який неодноразово ставав на захист України. Революція Гідності, АТО та трагічний лютий місяць 2022.

Рідні і друзі Тараса Березюка на вічно запам’ятають його, як подвижника, патріота та цвіт нації.

«Брат дуже любив військову тематику. Жив нею, читав багато спеціалізованої літератури. Пригадую, у дитинстві ми любими з Тарасом бавитися іграшковими солдатиками — а батьки на перше місце ставили науку. Брат десь купив цих солдатиків, сховав на горищі будинку, і ми туди бігали з ним бавитися «у війну»», – згадує молодший брат Олег Березюк.

«Як і Тарас, багато активістів фанатського руху в Україні пішли на фронт. Ніхто не зрадив. 98 наших побратимів загинули на полі бою…

Походив Тарас із Під’яркова, мальовничого села на Перемишлянщині. Відомий цей край героями національно-визвольної боротьби. Їхній подвиг немовби передався йому у спадок», – розповів футбольний фанат львівських «Карпат» Михайло Дячишин.

«24 серпня у Тараса була нагода поїхати у своїх службових справах раніше (це, можливо, врятувало б йому життя), але він не захотів покидати свій підрозділ, своїх побратимів, залишився з ними. З ними від ворожої ракети і загинув», – пригадує хрещений батько Тараса Березюка Богдан Гриновець.

Довідково:

Тарас Березюк (01.01.1988 – 24.08.2022р.) – учасник Революції Гідності, учасник АТО, воював 2014-2015роках, історик, соціолог, закінчив ЛУН ім.І.Франка, факультет історія і соціології, був викладачем львівського харчового коледжу, завідуючим одного з відділів коледжу.

Фанат ФК Карпати, учасник молодіжного руху Pride, лейтенантом-артилеристом, командиром взводу 24-ї окремої механізованої бригади, залишився з солдатами, 24.08 до них прилетіли ворожі ракети від яких він та його побратими загинули.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: