Нардепи пропонують штрафувати заклади за музику держави-агресора

Законопроект щодо запровадження штрафів за публічне використання музичного продукту держави-агресора у закладах торгівлі, громадського харчування та сфери послуг був поданий до Верховної Ради групою народних депутатів. У відповідному документі пропонується внести зміни до статті 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що у червні минулого року був ухвалений Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора». Проте з медіа стають відомі факти, коли у закладах харчування та надання послуг відтворюються музичні твори, виконання яких заборонено чинним законодавством. Більше того в деяких закладах надаються послуги караоке, в репертуарі яких містяться такі твори, або ж виконуються музичні твори, авторами чи виконавцями яких є особи, внесені до переліку осіб, що створюють загрозу національній безпеці. Проте існуюче законодавство не передбачає дієвого покарання за такі правопорушення.

Один із прикладів такого порушення мав місце на початку липня цього року в селі Погреби на Київщині, де відвідувачку, яка зробила зауваження щодо російської музики в караоке, виштовхали із закладу його працівники. У таких випадках, за чинним законом, передбачається накладення штрафу від 17 до 170 гривень, що, на думку авторів законопроєкту, не є адекватним покаранням.

Тому, з метою стимулювання розвитку національного музичного продукту та мінімізації ризиків російської ворожої пропаганди через музику на території України, запропоновано вживати більш дієві заходи. Згідно з пропозиціями законопроєкту, за перше порушення публічного використання музичного продукту держави-агресора закладами торгівлі та харчування передбачається накладення штрафу від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне порушення – від 1000 до 1500 неоподатковуваних мінімумів.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: