На Запорізькій АЕС відключили четвертий енергоблок через обстріли росіян, є серйозні ризики

Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки. Дві лінії електропередач пошкоджені, а четвертий енергоблок відключили від мережі.

Про це повідомляє Енергоатом та голова Запорізької ОВА Олександр Старух.

Подвійний обстріл ЗАЕС російськими військами з РСЗВ протягом одного дня, 5 серпня, спричинив серйозний ризик для безпечного функціонування станції.

Внаслідок обстрілів серйозно пошкоджено азотно-кисневу станцію та об‘єднаний допоміжний корпус. Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, також високою є пожежна небезпека.

Український персонал станції продовжує працювати та докладати усіх зусиль для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, а також ліквідації наслідків пошкоджень.

“Небезпеки великої поки не має, але мушу констатувати, що всі наші плани щодо евакуації – а на випадок аварій на АЕС у нас в країні опрацьовані в кожному регіоні, особливо там, де є атомні станції, евакуаційні заходи – в таких умовах, як сьогодні, ці заходи майже неможливо здійснити”, — сказав Старух.

Наразі Запорізька АЕС продовжує працювати і виробляти електроенергію для потреб енергосистеми України.

“Україна закликає світову спільноту невідкладно вжити заходів для примусу Росії звільнити ЗАЕС та передати електростанцію під контроль України заради безпеки всього світу”, — наголошує Енергоатом.

Цей допис уже прочитано 131 разів!

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: