На місцевих виборах в Польщі опозиційна партія ‘Право і Справедливість’ випередила альянс Туска

Згідно з екзитполами міжнародної агенції Ipsos, результати місцевих виборів в Польщі свідчать про невелику перевагу партії “Право і Справедливість” над “Громадянською коаліцією” під керівництвом прем’єра Дональда Туска. Інформацію надано RMF24.

За даними опитувань виборців, 33,7% з них підтримали “Право і Справедливість”, в той час як 31,9% віддали свій голос за “Громадянську коаліцію”. Інші партії, такі як блок “Третій шлях” і “Конфедерація”, отримали 13,5% та 7,5% відповідно.

Загальна явка на виборах склала 51,5%. Прогнозується, що “Громадянська коаліція” здобуде більшість у десяти воєводських зборах, тоді як “Право і Справедливість” очолить у шести. Варто відзначити, що підтримка “Права і Справедливості” була найсильнішою в селах і містечках, в той час як “Громадянська коаліція” показала кращі результати у великих містах.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск відреагував на результати виборів.

«Висновок для нас? Ми не скаржимося! До роботи!» — написав він.

Другий тур місцевих виборів запланований на 21 квітня.

Нагадаємо, Дональд Туск, лідер “Громадянської коаліції”, став новим прем’єр-міністром Польщі 13 грудня 2023 року. Під час парламентських виборів партія “Право і Справедливість”, на чолі з Ярославом Качинським, висловлювала зацікавленість у підтримці України, тоді як “Громадянська коаліція” акцентувала увагу на перемозі України і критикувала неправильні стратегії польсько-українських відносин попереднього уряду.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: