Home » Новини Львова » На Львівщині завершилася операція “Мігрант”.

На Львівщині завершилася операція “Мігрант”.

За два місяці проведення профілактичних заходів виявлено 447 нелегальних мігрантів.

Про це повідомляє прес-служба ГУ НП у Львівській області.

Метою загальнодержавних профілактичних заходів, до виконання яких залучався особовий склад Національної поліції Львівської області, було зменшення негативного впливу етнічної злочинності на криміногенну ситуацію в регіоні та державі загалом, а також розкриття тяжких, особливо тяжких та інших видів злочинів, до скоєння яких причетні іноземці, чи злочинів, жертвами котрих стали громадяни інших країн, – повідомляє видання Гал.Інфо.

Водночас, керівник проекту Всеукраїнської благодійної фундації «Право на захист», правовий експерт з питань міграції та міжнародного притулку Дарина Толкач зазначає, що під прикриттям операції «Мігрант» триває співробітництво українських правоохоронних органів з авторитарними режимами деяких пострадянських країн (Узбекистан, Таджикистан, Казахстан).

З операцією “Мігрант” пов’язана, так звана, облава на студентів на Кривій Липі, яка відбулася в листопаді, коли військові, фактично, примусово, вручали повістки хлопцям призовного віку. Тоді військовий комісар Львівської області Олександр Тіщенко заявив на брифінгу 6-го листопада, що представники військових комісаріатів діяли у рамках закону під час суботніх подій у провулку Крива Липа. За його словами, це не був планований захід, військові прибули за повідомленням поліції. Проте, 8-го листопада голова Нацполіції України Сергій Князєв офіційно заявив, що поліцейські не приймали участі в облавах на призовників.

Окрім того, ця операція привернула увагу власників авто на єврономерах, які масово почали бити на сполох, мов зупинка поліцейськими авто на іноземній реєстрації та сама операція спрямована проти євровласників. 

Проте, по закінченню операції стає зрозуміло, що стосувалася вона не потенційних призовників чи “євробляхарів”, а іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України.

За час проведення профілактичних заходів, які тривали з 26 жовтня по 24 грудня, правоохоронці виявили у Львові та в області 447 нелегальних мігрантів, а також 504 порушників законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства.

З них 474 особи працівниками регіональних підрозділів Державної міграційної служби України притягнуто до відповідальності за ст.203 (порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України), сімох за ст.204 (порушення порядку працевлаштування, прийняття на навчання, надання житла, реєстрації іноземців та осіб без громадянства та оформлення для них документів), дев’ятнадцятьох за ст.205 (невжиття заходів до забезпечення своєчасної реєстрації іноземців і осіб без громадянства) та ще чотирьох за ст.206 (порушення порядку надання іноземцям та особам без громадянства житла, транспортних засобів та сприяння в наданні інших послуг) КУпАП.

На порушників накладено штрафів на майже 271 тисячу гривень, окрім того скеровано 176 подань про примусове повернення іноземців та осіб без громадянства в країну походження та 30 подань про заборону в’їзду іноземцям та особам без громадянства в Україну. Щодо 82 іноземців, котрі перебувають на території України, скеровані подання про скорочення їм строку тимчасового перебування у нашій державі.

Нагадаємо, операція під умовною назвою «Мігрант» на Львівщині проводилася з метою запобігання та протидії нелегальній міграції та іншим порушенням законодавства України в міграційній сфері.

Фото: Українські Новини

Цей допис уже прочитано 466 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: