На Львівщині хочуть ввести офіційну плату за пологи

Пологові будинки Львівської області збираються надавати послуги платних пологів. Місцева влада вважає, що це виведе з тіні цей ринок, який вже давно став платним.

У Львівській області пологові будинки почнуть надавати послугу платних пологів. Про це повідомила директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак, пише місцеве видання Твоє місто.

“Ми плануємо ввести в наших пологових будинках платні пологи. Коли ти приходиш народжувати не до лікаря, який чергує, а до того, з яким домовився. Це повинно бути оплачено. Умовно 60% йде як гонорар лікарю і 40% – лікарні. Це буде справедливо, адже лікар приїжджає в неробочий час і надає допомогу, все юридично правильно, і лікарня з того отримає позабюджетні кошти”, – заявила чиновник.

За її словами, зараз пологи за домовленістю відбуваються всюди, але найголовніша їхня проблема – у відповідальності, яку за надзвичайної ситуації несе не лікар, який приймав пологи, а медперсонал.

“У нас зараз лікарі за домовленістю приїжджають на пологи, отримують ту чи іншу суму в кишеню. Але найбільша біда в тому, що відповідальним за пацієнта є черговий персонал, а не той лікар, який прийшов за домовленістю. Треба виводити це з тіні, має бути офіційно зафіксовано, якщо лікар прийшов на зміну в свій неробочий час”, – пояснила Микичак.

Вона додала, що спочатку офіційну плату за пологи планують ввести в перинатальному центрі, який, за останньою інформацією, повинен відкритися в березні.

Далі – в обласній лікарні, а потім вже у районах області.

Вартість таких пологів поки не підрахували, однак, за словами Микичак, це не буде захмарна ціна.

“Ми підрахуємо, скільки в середньому коштують пологи, зараз для цього є методика, яку затвердив Кабмін, і після того встановимо суму. Ніхто не буде ставити захмарну ціну. Кілька років тому ми вважали, що обласній лікарні одні пологи – з урахуванням медикаментів, комуналки, харчування – коштують приблизно чотири тисячі гривень”, – уточнила директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

Цей допис уже прочитано 897 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: