На Львівщині через заражену риби з Росії захворіла дитина

На Львівщині у 4-річної дівчинки, яка покуштувала рибу з Росії, діагностували рідкісне захворювання – дифілоботріоз.

Про це повідомляє Львівський обласний лабораторний центр.

В грудні 2017 року у 4-річної мешканки Львівської області зареєстрований випадок захворювання на рідкісний паразитоз – дифілоботріоз, одним з проміжних господарів якого є хижі прісноводні риби(окунь, щука, судак та ін.), а кінцевим – людина, собаки, коти та ін.

Згідно з історією хвороби, дитина вживала рибу та ікру, привезену з Росії, яка була, судячи з усього, неправильно кулінарно оброблена. Захворювання протягом тривалого часу не проявлялось. Наявність інвазії встановлено у зв’язку з виділенням при дефекації “стрічки” гельмінта, після чого появились скарги на болі в животі, нудоту, слабість. Провокуючим чинником виділення стьожака широкого у біоматеріалі було приймання протигельмінтних препаратів (оскільки в одного з членів сім’ї лабораторно виявлено гострики, і лікування проводилось згідно призначення сімейного лікаря).

Фрагменти паразита були доставлені в паразитологічну лабораторію ДУ “Львівський обласний лабораторний центр МОЗ Ураїни” та ідентифіковані як Diphyllobothrium latum – стьожак широкий. У Львівській області захворюваність на дифілоботріоз почала реєструватися з 2001 року, станом на сьогодні зареєстровано 6 випадків дифілоботріозу.

Цей допис уже прочитано 897 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: