Home » Новини Львова » На Львівщині загадково згорів трактор лісорубів

На Львівщині загадково згорів трактор лісорубів

На Львівщині згорів трактор у Старосамбірському районі області. 

Про обставини, за яких стало відомо про пожежу, інформує Аgronews.

24 червня в село Стрілки на Старосамбірщині двома вантажівками з кунгами приїхали невідомі чоловіки. Мали з собою два трелювальні трактори. Місцеві забили на сполох, адже за останні роки чорні лісоруби знищили біля Стрілок сотні гектарів насаджень. Щоб не допустити техніку до лісу, перекрили дорогу.

«Ці чоловіки спочатку не хотіли з нами спілкуватися, відверталися від людей. Зрештою зізналися, що приїхали з міста Долина на Івано-Франківщині. Начебто мають завдання  вирубати 1,5 тисячі кубів», – розповідає місцевий депутат, активіст ГО «СтопЛісоцид» Василь Курій.

Техніка з  тракторами розвернулася і виїхала зі Стрілок. Люди втішилися, подумали, що порубки не буде. А виявилося, лісник провів техніку до лісу об’їзними дорогами, через сусіднє село.

«Приїжджі ночували у Стрілках. Сьогодні місцеві жителі знову підійшли до них та попросили покинути лісовий масив, разом пішли до місця, де стояла техніка, – розповідає Курій. – Там побачили жахливу картину: один з трелювальних тракторів згорів. Як це сталося – ніхто не знає. Люди викликали поліцію, але, наскільки мені відомо, її там досі нема».

Ділянка лісу, куди заїхала чужа техніка, належить держлісгоспу. Люди, що приїхали з іншої області, як вияснив Василь Курій, не всі офіційно працевлаштовані. Один з чоловіків – неповнолітній. Так виглядає, що вони збиралися працювати, грубо порушуючи Кодекс законів про працю.

«Вина за те, що відбулося, повністю лягає на керівництво лісгоспів і правоохоронні органи, – каже Курій. – Стрілківська сільрада, Старосамбірська райрада, Львівська обласна рада приймали рішення про те, що будь-які рубки повинні проводитися виключно з погодження місцевої громади. Тобто спочатку мають пройти громадські слухання. На жаль, ці рішення зухвало ігнорують. Так само, як і інші законодавчі акти, зокрема мораторій, який забороняє гусеничній техніці в’їжджати в ліс».

Від земляків мені постійно надходять сигнали про незаконні порубки. Ми неодноразово листами, проханнями зверталися до керівництва обради, «Галсільлісу», держлісгоспу навести лад. Та нас ніхто не чує. А коли не працює Закон, в хід ідуть сокири і коктейлі молотова, – каже. – Те, що відбулося, – неприпустимо. Це дуже поганий прецедент. Ми ж усі хочемо жити у правовій, мирній країні. Однак, повторюся, відповідати мають ті, хто цю ситуацію спровокував».

 

На Львівщині загадково згорів трактор лісорубівФото: agronews

На Львівщині загадково згорів трактор лісорубів

Цей допис уже прочитано 89 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: