Home » Новини Львова » На Львівщині військового примушують заплатити 120 тис грн. (ДЕТАЛІ)

На Львівщині військового примушують заплатити 120 тис грн. (ДЕТАЛІ)

Військовий із Червонограда має віддати величезну суму за втрачений прилад нічного бачення. 

Про це повідомляє nadbugom.in.ua

З десантником 80-ї бригади, учасником АТО Вадимом Наконечним стався прикрий випадок під час бойових навчань: він втратив прилад нічного бачення. Тепер ветеран має віддати борг ‒ відшкодувати військовій частині більше 120 тисяч гривень. Де взяти такі кошти ‒ сім’я простого шахтаря із Червонограда не знає.

Вадим Наконечний був мобілізований у третю хвилю мобілізації та служив у Щасті, Кримському, Побєді, Трьохізбенці, Золотому. Навчання на полігоні Широкий Лан, куди десантників зняли із передової, завершились для гранатометника прикрим інцидентом.

“Десь 1-2 година ночі, я поправляю автомат, бо з коліна стріляв із РПГ, бо він вперся. Дивлюсь, щось не вистачає, виявляється, одного прицілу немає. Доклав командиру, але хто буде зупинятися, одразу вперед. На світанку доповів ротному і мали організувати пошуки, але на них мене не взяли”, ‒ розповідає подробиці учасник бойових дій Вадим Наконечний.

Через день частину знову відправили на фронт, а Вадима Наконечного навіть не попередили про відповідальність. Монокуляр нічного бачення Україні передали зі Сполучених Штатів як військову допомогу. У військовій частині вирішили, що вина за його втрату повністю лежить на бійці. Згідно з умовами притягнення до матеріальної відповідальності військовослужбовців, сума вартості втраченого приладу множиться на три. Відтак бійцю виставили рахунок на понад 120 тисяч гривень.

“Виставлене все майно чоловіка під арешт, після АТО дуже змінився, хворіб купу має, це все підтверджено медичними довідками. Ми не знаємо, як нам виплачувати таку суму”, ‒ каже дружина ветерана Катерина Наконечна.

Почалась довга судова тяганина. І Львівський окружний адмінсуд все ж залишив борг ветерана у силі. Захисниця воїна певна, що військова частина домоглась найважчого з можливих покарань для свого ж бійця, а суд не врахував усіх обставин.

“Для притягнення до повної матеріальної відповідальності має бути умисел даної особи. У цій ситуації такого немає. Якщо брати норми чинного законодавства, яким регулюється відшкодування втрати військовослужбовця, можна було застосувати не повну матеріальну відповідальність, а часткову”, ‒ каже юристка Марія Качабульська.

Боєць Вадим Наконечний поскаржився у Верховний Суд, та там відмовили у розгляді через малозначимість справи. Єдиний варіант, який залишається у родини, ‒ звернутися в Європейський суд з прав людини.

Цей допис уже прочитано 76 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: