На Львівщині у пам’ятці архітектури самовільно встановили пластикові вікна

В архітектурній пам’ятці XVIII століття Палаці архієпископів в селі Оброшине на Львівщині автентичні дерев’яні вікна самовільно замінили на пластикові.

Про це написав заступник голови облдержадміністрації Юрій Холод на сторінці у соцмережі.

“Ми вивчаємо ситуацію і призупиняємо всі роботи на палаці Архієпископів в Оброшино Пустомитівського району!” – написав Юрій Холод.

Нагадаємо, що вчора ввечері в соцмережах голова Спадщина.UA / Heritage.UA Ганни Гаврилів повідомила, що в будівлі 1730-го року замінюють вікна на металопластикові.

Сьогодні зранку фахівці Департамент архітектури та містобудування ЛОДА з’ясували, що жодних дозволів ані в нас, ані в ДАБІ, ані в Міністерства культури на заміну вікон або будь-які інші роботи на пам’ятці архітектури XVIII століття погоджено не було. “Відтак ми нічого не знаємо і про існування проєктно-кошторисної документації. А без неї також не може відбуватися жодна реставрація. (Але пластикові вікна – то ж, звісно, ніяка не реставрація! Я навіть не знаю, як це назвати)”, – зазначив заступник голови ОДА.

На Львівщині у пам'ятці архітектури самовільно встановили пластикові вікна

Варто додати, що комплекс палацу Архієпископів в селі Оброшино (ох.ном 477) після Другої світової передали в користування навчальній установі. Сьогодні це – Інститут сільського господарства Карпатського регіону НААН, який належить до Міністерства освіти і науки України.

У 2018 році цей палац перекрили черепицею – також без жодних на те дозволів. За словами голови сільської ради Андрій Мерцало, надалі в керівництва інституту є бажання встановити в будівлі опалення.

“Наразі всі бажання доведеться відкласти. Я розумію, що і перекриття, і заміну вікон, десь так із господарського погляду, вони, можливо, робили, аби врятувати від затікання, аби тимчасово… Така логіка призводить до зумисного знищення пам’яток і грубого порушення закону.

Я наполягаю, що в цій країні має нарешті працювати закон! Пам’ятки не можна нищити, як собі хто уявляє красу і на скільки йому вистачить грошей!

Наразі ми готуємо кілька наступних кроків у напрямі збереження культурної спадщини в області. Будуть зміни, буде більше відкритості, буде більше комплексних речей і підходів”, – йдеться в дописі.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ – (ПІДПИСАТИСЬ)

Цей допис уже прочитано 31 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: