Home » Новини Львова » На Львівщині будують підприємство, яке перероблятиме рештки тварин на кормові добавки

На Львівщині будують підприємство, яке перероблятиме рештки тварин на кормові добавки

Компанії, що працюють з продуктами тваринного походження незабаром матимуть змогу здати їхні рештки на переробку.

У місті Буськ, Львівської області розпочалось будівництво революційного заводу для України – комплексу, що перероблюватиме рештки тварин з м’ясокомбінатів птахофабрик тощо на кормові добавки та тваринні жири. Пише Вежа

Вчора, 4 лютого, представники компанії Feednova презентували проєкт та показали, на якому етапі будівництво сьогодні.

Роман Матис, керівник управління інвестиційної політики Львівської обладміністрації заявив, що на Львівщині 170 тисяч великої рогатої худоби, 350 тисяч одиниць свиней та майже 10 мільйонів птиці. «В розвинених країнах мертві рештки від тварин це також ресурс, який не пропадає, а йде в переробку. В області ж утворилось майже 72 тисячі тонн рештків за підсумками 2018 року. При непрацюючих заводах з утилізації, всі ці рештки десь закопали. В результаті вони отруїли повітря, воду та землю», – наголосив керівник управління інвестиційної політики ЛОДА.

Компанію Feednova засновано у 2018 році українськими та голландськими інвесторами. Сьогодні вони будуть сучасне підприємство з виробництва високопротеїнових кормових добавок та тваринних жирів для сільськогосподарських і домашніх тварин. Вони надаватимуть послуги зі збирання, транспортування, підготовки та переробки матеріалів побічних продуктів тваринного походження, які вже не придатні для вживання людьми. Підприємство буде повного циклу переробки та володітиме сертифікатом якості ISO та НАССР, завдяки чому компанія зможе експортувати продукцію по всьому світу.

Постачальниками сировини можуть бути м’ясокомбінати, забійні цехи, птахофабрики та відгодівельні комплекси. В добу буде перероблятись 220 тонн сировини, а виробничі потужності заводу становитимуть 90 тонн готової продукції.

Побудувати завод планують до кінця цього року.

На Львівщині будують підприємство, яке перероблятиме рештки тварин на кормові добавки

«Тепер результати діяльності компаній з вирощування продуктів тваринного походження, які вони не знали як правильно утилізувати, матимуть можливість звернутись до цієї компанії. Ми зі свого боку, як управління інвестиційної політики, продовжуємо виконувати функцію інвестиційної няні. Адже ми цей проект ведемо вже два роки», – додав Роман Матис.

«Цей проект один з найскладніших, що я втілював в життя. Адже усі з цього проекту починаючи від проектування отримання всіх дозволів, екологічних експертиз, підключення до електромереж є дуже складною і новою процедурою, тому що жодного проекту такого повного циклу в Україні немає», – повідомив під час презентації Ігор Ліскі, голова наглядової ради компанії.

Він також додав, що саме зараз вони запроваджують інший стандарт, іншу планку погодження або впровадження доданої вартості. «Це проект кругової економіки, а саме коли все йде в додану вартість, всі відходи, з яких ми робимо кормові добавки, які можуть йти на експорт», – додав Ігор Ліскі.  Цьому проекту вже більше 3 років. Все виважувалось, тестувалось та проектувалось дуже прискіпливо. За словами представників компанії локація, на якій будують завод, є унікальна через хорошу логістичну розв’язку. Для кінцевої продукції це хороше транспортне сполучення на Європу, а для сировини – швидкий розвиток тваринництва в регіоні.

На Львівщині будують підприємство, яке перероблятиме рештки тварин на кормові добавки

Цей проект екологічно безпечний, адже на підприємстві буде діяти декілька етапів очищення: хіміко-механічне, біологічна очистка та знезараження УФ лампами. Стоки які будуть вироблені в процесі виробництва будуть відповідати не лише уставленим нормам, а й перевищуватиме їх. Окрім цього, як зазначили, очищувати будуть й повітря, ступінь очистки якого буде рівнятись 96%.

Працюватиме на підприємстві 80 людей, однак цілком ймовірно, що ця цифра буде збільшена.

Надалі Feednova планують побудувати ще два таких заводи: в Центральному та Південному регіонах.

«Як на мене це яскравий приклад, над чим працює Міністерство.  Збільшується технологічність, збільшується кількість робочих місць. Сьогодні ми ставимо перед собою завдання,  щоб зменшити  частку державного сектору в економіці, аби зробити її більш технологічною та ефективною. В Україні є багато й державних санветзаводів, але їх навряд чи можна назвати ефективними. Тому ми дуже раді, що на це поле приходять приватний інвестор, що започатковує бізнес, який є більш ефективним. Ми таки хочемо, аби в держави залишились виключно ті функції ті виробництва, де є стратегічний елемент, або з чим ринок не може впоратись самостійно. Цей завод уособлює в собі розширення ланцюгів доданої вартості, яка створюється в Україні», – зазначив Сергій Ніколайчук, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Довідка

Feednova (“Фіднова”) — сучасне підприємство з виготовлення кормових добавок для сільськогосподарських і домашніх тварин. Компанія є інвестиційним проектом групи компаній «Ефективні інвестиції». Команда проекту розробила детальний план реалізації, фінансову модель, а також пропрацювала стратегічні аспекти розвитку. Інноваційні технології, суворе дотримання міжнародних стандартів якості та прозорі умови співпраці – основні пріоритети роботи нашої компанії.

Цей допис уже прочитано 1604 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: