Home » Культура » На фестиваль до Львова знову з’їдуться віртуози музичного мистецтва

На фестиваль до Львова знову з’їдуться віртуози музичного мистецтва

Щороку, наприкінці закриття театрально-музичного сезону, у травні-червні, на львівських вуличках можна зустріти безліч зірок світової класичної музики, а Львівська національна філармонія перетворюється у маленький осередок із гігантським музичним потенціалом! «Що за оказія?» – спитаєте ви. До Львова вкотре завітав Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози»!
Історія фестивалю почалася далекого 1981 року. Тоді це був Всесоюзний музичний фестиваль «Віртуози країни». У 1990 році ця неймовірна подія отримала статус міжнародної, розширила свою географію до світових масштабів й продовжує свою тріумфальну ходу під назвою «Віртуози»!
Сьогодні це один із найпопулярніших та найстаріших українських музичних фестивалів незмінним організатором якого є Львівська національна філармонія. Уже багато років поспіль він є місцем зустрічі української та європейської музики, класики й сучасності, місцем народження мистецьких ідей, міжкультурних діалогів й відкриттів.
Кожен фестиваль – це нові імена, гучні прем’єри, найяскравіші взірці світової класики і бездоганне виконання – на фестивалі мають за честь виступати найкращі музиканти з усього світу. Представлено безліч стилів академічної музики: від бароко до імпресіонізму, від романтизму до джазу.
Ми прагнемо популяризувати класичну музику. Адже це мистецтво, що виховує смак, змушує думати, робить світ кращим.
Кожен фестиваль має свої традиції, «своїх» виконавців. І «Віртуози» не виключення.
Щороку блискучі оркестри Львівської національної філармонії – Академічний симфонічний оркестр, Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» та «INSO – Львів», виступають із зірковими солістами та під керівництвом диригентів – метрів світових сцен!
Завісу цьогорічного 38-го фестивалю «Віртуози» причинив генеральний директор Львівської національної філармонії Сивохіп Володимир Степанович:
«Цього року 38-й міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози» стартує 16 травня!
Буде грандіозне відкриття! На слухача чекає твір, який, з одного боку, є одним з найулюбленіших серед шанувальників класичної музики і досить часто виконується. Проте, з іншого боку – ця музика є викликом, надвисокою планкою для кожного виконавця. Отже, відкриваємо фестиваль колосальним Потрійним концертом для скрипки віолончелі і фортепіано Людвіга ван Бетховена! Солістами цього дійства буде чудове міжнародне тріо, кожен з учасників якого тісно пов’язаний зі Львовом: знаменитий скрипаль Олег Каськів (Швейцарія – Україна), не менш відомий і талановитий молодий піаніст Андрій Драган (Швейцарія – Україна) і неймовірний віолончеліст Алессіо Піанеллі (Італія).
Саме цей концерт стане відправною точкою і задасть тон всьому фестивалю!
Але переддень, 15 травня запрошуємо на щось нове: «Віртуози 38. preOpening & Magic Flute»! На вас чекає камерний концерт, на якому неперевершені «Віртуози Львова» створять магічну атмосферу, чарівні звуки флейти у руках прекрасного музиканта Яноша Балінта, (Угорщина) налаштують на тривалий музичний марафон, що супроводжуватиме життя Львова аж до 9 червня.
Щоразу ми намагаємося підвищити наш рівень, здивувати глядача! 38-ий фестиваль буде визначним!
Детальну програму можна перегланути сайті Львівської  національної філармонії.

Цей допис уже прочитано 148 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: