Між США та Україною зростають розбіжності на тлі війни

Між Україною та США залишається єдність, але зростають розбіжності у ключових питаннях щодо ведення війни. Однією з точкою напруги є питання щодо доцільності оборони Бахмуту, повідомило Politico.

Публічно між президентом США Джо Байденом і президентом України Володимиром Зеленським незгоди не помітно. Видання послалося на розмову з десятьма законодавцями та експертами, визначивши нові точки напруги: диверсія на “Північних потоках”, виснажлива оборона Бахмута й план України деокупувати Крим.

Численні представники адміністрації Байдена висловлюють занепокоєння, що Україна витрачає багато живої сили і боєприпасів у Бахмуті. Вони побоюються, що виснажлива оборона може підірвати її здатність до масштабного контрнаступу навесні.

Politico навело нещодавню публікацію у The New York Times, де стверджувалося, що за підривом газопроводів “Північний потік” у Балтійському морі стоїть “проукраїнська група”, але аналітики розвідки не вважають, що Зеленський чи його помічники були причетні до диверсії. У США раніше показали, що певні акти насильства за межами України не будуть толеруватися.

Також розчарування стосується того, що США надіслали найбільше зброї та обладнання на фронт, але Київ вимагав більше.

“Хоча більшість в адміністрації президента США з розумінням поставилися до відчайдушного бажання Києва захистити себе, були нарікання на постійні прохання, а також на те, що Зеленський не дякував належним чином”, — цитує видання слова двох чиновників Білого дому, які не мають права говорити публічно.

Іншою причиною розбіжностей стало те, що у Пентагоні виступають проти надання адміністрацією президента США доказів воєнних злочинів росії проти України до Гаазького суду. Уряд США стурбований, що публікація може зашкодити моральному іміджу США.

Деякі офіційні особи в США вважають, що наполегливість Зеленського стосовно того, що переговори розпочнуться лише після деокупації всіх територій, лише продовжить війну. Зокрема держсекретар Ентоні Блінкен зазначав, що повернення Криму Україні буде червоною лінією для путіна.

У Пентагоні висловлювали сумніви, чи зможуть ЗСУ навіть за умови отримання західної зброї, відтіснити Росію з Криму, де вона закріпилася протягом майже десяти років.

“Президент Байден поки що продовжує дотримуватися своєї позиції, що США залишають за Україною всі рішення щодо війни та миру. Але у Вашингтоні вже ведуться кулуарні розмови щодо того, наскільки це буде доцільним, адже війна триває, а чергові президентські вибори наближаються”, — підсумувало видання.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: