Home » Новини Львова » Між Львовом та Києвом можуть побудувати високошвидкісну колію

Між Львовом та Києвом можуть побудувати високошвидкісну колію

Україна спільно з Італією планує побудувати вузькоколійку Одеса-Київ-Львів. 

Про це повідомляє ZAXID.NET

Україна спільно з Італією починає підготовку техніко-економічного обґрунтування для впровадження високошвидкісного залізничного сполучення в Україні. Про це повідомили в прес-службі Мінінфраструктури.

Як зазначають у відомстві, відбулася зустріч міністра Володимира Омеляна з президентом компанії Italferr Рікардо Марія Монті. Під час переговорів Омелян наголосив на важливості впровадження високошвидкісного залізничного руху в Україні. За даними Міністерства, Italferr входить в державну залізничну групу Італії і має більш ніж 30 років досвіду в своєму секторі.

“Ми залучаємо Italferr до розробки ТЕО євроколії сполученням Одеса-Київ-Львів. Вкрай важливо, що зміни в Україні ми починаємо за підтримки провідної європейської компанії”, – заявив міністр.

Раніше Міністерство інфраструктури України заявляло про намір залучити інвестора для будівництва нової швидкісної залізниці, яка з’єднає Київ і Одесу колією європейського стандарту – 1435 мм. Таку колію мають 60% залізниць світу, зокрема залізниці Північної Америки, Китаю і Європи (за винятком країн СНД, Балтії, Фінляндії, Ірландії, Іспанії і Португалії).

В Україні наразі експлуатуються колії шириною 1520 мм. Так, з середини XIX століття стандартом на залізницях Російської імперії (пізніше – СРСР), Фінляндії і Монголії була ширина колії 1524 мм. З травня 1970 року до початку 1990-х залізниці СРСР були переведені на колію 1520 мм.

Цей допис уже прочитано 363 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: