Мін’юст створює реєстр боржників щодо аліментів

В Україні незабаром з’явиться реєстр боржників щодо аліментів. Він стане частиною загального реєстру боржників і буде перебувати у відкритому доступі.

У 2018 році Міністерство юстиції створить реєстр боржників щодо аліментів. Про це в п’ятницю, 19 січня, заявив заступник міністра юстиції Сергій Шкляр, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За його словами, за минулий рік органи Державної виконавчої служби стягнули понад 2,1 млрд грн на користь держбюджету, з яких 800 млн грн – виконавчий збір. Окремий напрямок в роботі виконавчої служби – це боротьба зі злісними неплатниками аліментів, і торік держвиконавці Мін’юсту стягнули понад 2,4 млрд грн заборгованості щодо аліментів на користь 576 тис. дітей.

Шкляр нагадав, що Мін’юст розробив законопроект про посилення відповідальності злісних неплатників аліментів, і цей документ підтримала Верховна Рада, і підписав президент, і 6 лютого цього року він набуде чинності.

Говорячи про плани міністерства на 2018 рік, заступник директора департаменту Державної виконавчої служби Олексій Воробйов розповів: “Буде створено і буде функціонувати реєстр боржників щодо аліментів, як складова частина реєстру боржників, який вже успішно працює, і всі громадяни можуть ознайомитися з даними у цьому реєстрі”.

“Ті, хто не платить аліменти, будуть відомі, і ця інформація буде доступна всім. Ми повинні привчити громадян, і боржників щодо аліментів зокрема, що не платити борг за аліментами мало того, що незаконно, а й ганебно, і вони це повинні розуміти”, – наголосив Воробйов.

Цей допис уже прочитано 883 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: