Міністри G7 у Вашингтоні не дійшли згоди, щоб передати заморожені активи РФ Україні

Міністри фінансів країн “Великої сімки” зібралися на зустрічі у Вашингтоні, але не досягли консенсусу щодо шляхів використання заморожених російських активів для підтримки України. Розбіжності між американською та європейською позиціями ускладнюють пошук вирішення цього питання. Про це повідомляє Financial Times і Reuters.

У заяві, оприлюдненій після зустрічі, міністри G7 підтвердили свою рішучість стягнути з Росії компенсацію за збитки, завдані Україні. Але вони залишились безрезультатними у питанні конкретних заходів. Суверенні активи Росії залишатимуться замороженими в їх юрисдикціях, поки не буде досягнуто згоди щодо їх використання.

Сполучені Штати висловили підтримку ідеї повної конфіскації російських активів на суму 260 мільярдів євро та їх передачі Україні. Проте, представники країн Європейського союзу висловили опір цій ініціативі, переймаючись можливими юридичними наслідками і впливом на фінансові ринки.

Президент Європейського центрального банку Крістін Лагард висловила серйозні застереження щодо пропозиції США, наголошуючи на необхідності уважно вивчити можливі наслідки такого кроку. Вона попередила, що це може порушити міжнародний правопорядок і підірвати взаємовідносини з Росією.

Наразі, країни ЄС пропонують передати Україні лише прибуток, отриманий від російських активів. Проте, з урахуванням тимчасового затримання додаткової допомоги США в Конгресі, Україні необхідні значно більші суми.

Міністр фінансів США Уоллі Адейемо зазначив, що обговорюються різні варіанти, включаючи конфіскацію, надання застави або використання відсотків від російських активів для фінансування позик. Міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер додав, що відсотки від активів РФ можуть приносити до 3-5 мільярдів євро на рік, залежно від рівня процентних ставок.

Очікується, що дискусія над цим питанням триватиме, а нові пропозиції будуть представлені лідерам G7 на саміті в Італії у червні.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: