Home » Новини Львова » “Медова забава” відбудеться на Львівщині

“Медова забава” відбудеться на Львівщині

На Львівщині до Медового Спаса бджолярі проведуть фестивалі, присвячені цілющому продукту. Один із них – VIII Фестиваль “Медова забава” – відбудеться 11-12 серпня в селі Ганачівка Перемишлянського району.

“Перемишлянський край славиться тим, що саме тут у 1857 році Юліаном Любінецьким була заснована школа бджільництва, яка була однією з перших в Галичині та Європі. Про її популярність свідчить той факт, що в перший рік занять у ній навчалося 40 учнів, а вже в другий – близько 100 – з різних регіонів Галичини і з-за кордону. Також Юліан Любінецький видав один із перших і найкращих підручників з бджільництва – тритомну працю “Докладна практична наука для пасічників” (1859-1860 рр.). Ця подія відобразилася і на гербі міста Перемишляни, де зображений солом’яний вулик-сапетка, а навколо нього кілька бджіл. Гостинний двір “На Білому Потоці” в селі Ганачівка продовжує добрі традиції та проводить свято меду, яке збирає майстрів пасічної справи зі всієї Західної України”,- зазначила Наталя Табака –  начальник управління туризму Львівської ОДА.

За її словами, на гостей чекає великий ярмарок  продукції бджільництва, дегустація меду та медопродуктів, майстер-класи та забави, а також традиційна фестивальна ватра.

Організатори свята також пропонують відвідати розміщену неподалік Свято-Успенську Унівську лавру, яка є не лише одним із найцікавіших архітектурних ансамблів України, але й пам’яткою історії, осередком культури та просвітництва, унікальною пам’яткою сакрального мистецтва XIV-XVIII ст.

Не менш захопливою стане мандрівка до пам`ятки оборонного будівництва – Свірзького замку – та інших історичних пам`яток краю.

Повідомляє: Укрінформ

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: