Home » Новини Львова » МАТЕРІАЛЬНА ДОПОМОГА ЛЬВІВ’ЯНАМ, ЯКІ ПЕРЕЖИЛИ ГОЛОДОМОР

МАТЕРІАЛЬНА ДОПОМОГА ЛЬВІВ’ЯНАМ, ЯКІ ПЕРЕЖИЛИ ГОЛОДОМОР

До Дня пам’яті жертв Голодомору, у Львові виплатять одноразову матеріальну допомогу людям, які пережили Голодомор 1932-1933 років. 

Про це повідомляє прес-центр Львівської міської ради.

Допомогу у розмірі 1 тис. грн. отримають 123 мешканці, які зареєстровані у м. Львові та перебувають на обліку у відділах соціального захисту міста Львова.

«За час Голодомору від голоду країна втратила мільйони своїх дітей. А доля тих, хто вижив, була нелегкою. Щорічно ми намагаємось вшановувати людей, які стали очевидцями тих трагічних подій. Люди, які пам’ятають Голодомор і можуть про нього розповісти, дають нам шанс засвоїти той страшний урок з історії не через підручники, а через безпосередній контакт із живими свідками”, – зазначили в Управлінні соціального захисту ЛМР.

День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій вшановують в Україні щорічно, у четверту суботу листопада. У цей день в Україні відбувається акція “Запали свічку”: традиційно о 16.00 пам’ять загиблих під час геноциду українського народу вшановують хвилиною мовчання та встановлюють запалену свічку на підвіконня. У великих містах на головних майданах теж запалюють свічки. Ввести традицію запалювати свічку запропонував американський та український історик, дослідник Голодомору на Україні Джеймс Мейс у 2003-му році.

За даними істориків, протягом 1932-1933 років жертвами голоду в Україні, що виник внаслідок адміністративних заходів радянської влади, стали десятки мільйонів невинних людей. 

Джерело: прес-центр ЛМР та Вікіпедія.

Фото: Gazeta.ua

Цей допис уже прочитано 583 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: