Home » Новини України » Майже половина безробітних українців мають вищу освіту

Майже половина безробітних українців мають вищу освіту

Близько половини безробітних українців мають вищу освіту. Про це повідомив в. о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«На обліку в службі на сьогодні близько 45% українців мають вищу освіту, у великих містах, таких як Київ, Харків, Запоріжжя, цей показник вище 80%. У Харкові 87% безробітних на обліку – з вищою освітою. Це свідчить про те, що у нас більшість вакансій для профпрацівників, а у тих, хто шукає роботу, – вища освіта, і цей дисбаланс не дає можливості для швидкого працевлаштування», – розповів він.

В.Ярошенко пояснив це тим, що на сьогодні в Україні близько 80% випускників середніх шкіл йдуть вчитися до вишів і лише 20% отримують профосвіту.

«В Європі ситуація кардинально протилежна: 70% отримують кваліфікацію «працівника з інструментом» і 30% – вищу освіту», – зазначив він.

Керівник служби також поінформував, що в 2016 році у базі зайнятості були близько 33 тис. вакансій, на кінець 2017 року – понад 100 тис.

«Ми змінили регламент роботи в центрах зайнятості. Коли людина приходить по допомогу з безробіття, наш адміністратор пропонує вакансії. Завдяки цьому введенню ми змогли оперативно працевлаштувати близько 45% тих, хто приходив до нас. У нас запроваджена електронна черга, онлайн-співбесіда, відеорезюме, яке ми розсилаємо роботодавцям, відеопрезентація підприємств, гаряча лінія», – розповів В.Ярошенко про нововведення.

Цей допис уже прочитано 476 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: