Майже кожен четвертий українець допускає насильство і тортури в поліції

Відсоток українців, які за тих чи інших умов допускають застосування тортур і незаконного насильства в поліції, продовжує поступово зростати.

Про це повідомив директор Харківського інституту соціальних досліджень Денис Кобзін на прес-конференції в понеділок, 15 січня, пише Інтерфакс-Україна.
 
“Небезпечною тенденцією, на нашу думку, є те, що в суспільстві знову почала поступово зростати кількість людей, які за тих чи інших обставин допускають незаконне насильство в поліції. Зараз таких, практично, чверть (24,4%)”, – сказав він.
 
Кобзін зазначив, що зростання кількості людей, що допускають незаконне насильство в поліції, вперше був зафіксований у 2015 році. У 2017 році ця тенденція збереглася. Якщо в 2015 році тортури і незаконне насильство допускали, але тільки в крайніх випадках 15,6% опитаних, то в 2017 році їх кількість зросла до 18,5%. Також незначно, але зросла кількість тих, хто допускає жорстокість тільки щодо певних груп і категорій людей (4,6%).
 
Крім цього, кількість тих, хто вважає, нібито без незаконного насильства і тортур робота поліції неможлива, практично, не змінилася.
 
“Це частково пов’язано з тим, що переживає наша країна: бойові дії на території України, сама обстановка нестабільності, наша історична пам’ять – багато людей, які тяжіють до сильної руки. Все це веде до того, що кількість таких людей зростає”, – сказав Кобзін.

Цей допис уже прочитано 994 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: