Львівський театр імені Лесі Українки демонтує радянську символіку

У Львівському академічному драматичному театрі імені Лесі Українки, що знаходиться на вулиці Городоцькій, 36, успішно пройшов тендер на ремонт глядацької зали та демонтаж радянської символіки. Вартість робіт становить майже 190 тис. грн. Переможцем аукціону став підприємець Сергій Питель, який має завершити ремонт партеру та демонтаж радянських символів до кінця 2023 року.

«Над головною сценою та по її боках зображена радянська символіка. По центру сцени була величезна зірка. Її ще, здається, у 1990-х роках заклеїли гербом з прапором. Очевидно, тодішня дирекція хотіла замаскувати ці символи й не мала інших можливостей. По боках сцени були плетіння з серпом, молотом і зірками. Ми давно думали це демонтувати, але потрібно було багато часу. Зараз є можливість в самого театру й дуже радіємо, що могли це реалізувати», – розповіли у театрі Лесі.

Сергій Питель є досвідченим підприємцем у сферах будівництва, роздрібної торгівлі та ландшафтних робіт. В 2023 році він успішно переміг у 12 тендерах загальною вартістю приблизно 3 млн 250 тис. грн.

Історично, будівлю сучасного театру імені Лесі Українки зведено у 1909 році як Католицький дім з метою пропаганди католицизму і як зал для проведення культурних заходів, зокрема театральних вистав. З часом тут діяли різні театральні колективи, включаючи Театр музичної комедії протягом 1948-1954 років. З 1953 року і до здобуття незалежності України приміщення належало Російському драматичному театру Прикарпатського військового округу. З 2008 року театр передали на баланс міста Львова.

Джерело: ZAXID.NET

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: