Home » Новини Львова » Львівський студент створив «розумний» аксесуар до велошолома

Львівський студент створив «розумний» аксесуар до велошолома

Аксесуар можна прикріпити до шолому а свої дії синхронізувати з допомогою мобільного додатка.

Львівський студент Маркіян Зубрицький розробив аксесуар до шолома, який робить пересування велотранспортом по місту безпечнішим. Про це інформує прес-служба УКУ, пише Твоє місто.

Прилад синхронізується зі смартфоном, визначає температуру, швидкість руху та показує повороти і зупинки, за допомогою нахилів голови.

Львівський студент створив «розумний» аксесуар до велошолома. Фото

«Я хотів створити аксесуар, який був би корисний для будь-яких людей: починаючи від тих, хто купує велошолом за кількасот гривень і виїжджає з ним раз на місяць, закінчуючи професійними спортсменами, для яких шолом – одна з найважливіших речей», – розповів молодий винахідник.

Маркіян – студент другого курсу бакалаврської програми з комп’ютерних наук Українського католицького університету. Інноваційний аксесуар розробив у межах одного з навчальних курсів як фінальну роботу.

Львівський студент створив «розумний» аксесуар до велошолома. Фото

«Я затятий велосипедист. Коли повертаюся додому пізно, не маючи освітлювальних пристроїв, часто зіштовхуюся з обуренням водіїв, мовляв, мене на дорозі не видно. Ось тому подумав, що класно було б розробити аксесуар для шолому, з допомогою якого можна було б показувати повороти та зупинки велосипеду, тобто зробити свої дії зрозумілими та краще помітними для інших учасників руху», – пояснює Маркіян Зубрицький.

Львівський студент створив «розумний» аксесуар до велошолома. Фото

За його словами, аналогічними пристроями можна керувати через пульт, що кріплять на кермі. Вони мають вмонтовані світлоіндикатори, які показують повороти і стоп-сигнали. Відмінність і новизна львівського додатку у тому, що для увімкнення поворотів достатньо нахилити голову до плеча, а сам аксесуар можна прикріпити на будь-який шолом.

Окрім самого присторою, другокурсник із УКУ розробив і мобільний додаток, із яким синхронізуються усі дії аксесуару. Для цього йому довелося вивчити спеціальну мову програмування. 

Цей допис уже прочитано 405 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: